SOFTWAREProgram do nagrywania głosu

Program do nagrywania głosu

Nagrywanie dźwięku na dysk naszego komputera możliwe jest za pośrednictwem wbudowanego, systemowego Rejestrator dźwięku, w który wyposażony jest system Windows. Jeśli jednak chcielibyśmy zarejestrować dźwięk w nieco lepszej jakości i mieć możliwość ustawienia formatu zapisu to warto pomyśleć nad alternatywą. W sieci znajdziemy kilka mniej lub bardziej przydatnych programów tego typu. My jednak wybraliśmy dla was taki, który powinien zadowolić każdego.

 

Program do nagrywania głosu - zdjęcie

 

Free Sound Recorder, bo o nim mowa pozwala przede wszystkim na rejestrowanie poprzez podpięty w odpowiedni port mikrofon dźwięków z zewnątrz. Poza tym mamy możliwość nagrywania także strumienia audio wysyłanego zarówno z Internetu (różnego rodzaju serwisy z multimediami: Vimeo, YouTube, Wrzuta, itd), jak również z nośników zewnętrznych: telefonów, kaset audio czy płyt CD. Warto dodać, że silnik zapisujący dźwięk pozwala na wysoką jakość (znacznie wyższa niż w przypadku rejestratora dźwięku Windows) zapisu w wybranym przez nas formacie: MP3, WAV lub WMA. Całość, pomimo braku polskiego menu jest niezwykle prosta w obsłudze. Aby nagrać dźwięk wystarczy zainstalować i uruchomić program. W panelu głównym programu najpierw wybieramy źródło dźwięku. W naszym przypadku jest to mikrofon (zakładka recording mixer). Za nagranie dźwięku odpowiedzialna jest zintegrowana karta dźwiękowa (zakładka Recording Device). W chwili kliknięcia w przycisk z dużą, czerwoną kropką (REC) rozpoczyna się nagranie. Jeśli chcemy zakończyć nagrywanie dźwięku, klikamy STOP. W celu zapisania nagrania, wybieramy miejsce docelowe na dysku twardym (przycisk Select Folder) i klikamy Zapisz.

 

Program do nagrywania głosu - zdjęcie 2

 

Producent pozwolił nam także na zmianę podstawowych ustawień dźwięku w zakładce Settings oraz w dolnej części panelu sterowania. Mamy tam do wyboru dwa suwaki: Volume oraz Balance. Pierwszy z nich umożliwia zmianę głośności nagrywanego strumienia, drugi zaś balans pomiędzy kanałami lewym i prawym (dźwięk stereo).

 

Program do nagrywania głosu - zdjęcie 3

 

Po nagraniu i zapisaniu dźwięku na dysku komputera, możemy w dowolnej chwili odsłuchać plik dzięki funkcji odtwarzacza.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: