INTERNETJak edytować filmy na YouTube?

Jak edytować filmy na YouTube?

Serwis wideo YouTube z dnia na dzień bije rekordy popularności, zaś ilość użytkowników przekracza miliard. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce mieć udział w tym wielkim wydarzeniu poprzez tworzenie oraz edytowanie własnych treści wideo. Aby wystartować ze swoim kontem na YouTube, przydatny okaże się program przeznaczony do montażu oraz edycji filmów. 

 

Jednym z takich programów jest SlideShow YouTube. To bardzo zaawansowany, choć prosty w obsłudze program, za pomocą którego wyedytujemy filmy, stworzymy pokazy slajdów oraz prezentacje multimedialne na potrzeby serwisu internetowego YouTube. Warto pamiętać, że jest to jedyna droga eksportu gotowych plików. 

 

Program SlideShow YouTube charakteryzuje się dużym zaawansowaniem oraz sporą ilością opcji wspomagających montaż filmów i przygotowywanie prezentacji z różnymi efektami np. animacjami itp. Na uwagę zasługuje przede wszystkim bogata kolekcja dodatków oraz wspomnianych efektów, dzięki czemu tworzone filmy są atrakcyjne i ciekawe dla widza. Do stworzenia materiału możemy również wykorzystywać różnorodne pliki graficzne, dźwiękowe, osobne klipy filmowe, własne animacje itp. 

 

Jak edytować filmy na YouTube? - zdjęcie

 

Program pozwala na precyzyjną synchronizację różnego typu materiałów na nieskończonej liczbie ścieżek, co z pewnością spodoba się zaawansowanym i wymagającym użytkownikom. Przy tworzeniu mamy do dyspozycji wysokiej jakości dynamiczne napisy, które można dopasować do treści, co z pewnością przyda się w przypadku filmów YouTube. Biblioteka efektów wizualnych zawiera ponad 100 szablonów, więc każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla indywidualnych preferencji. Co więcej, większość efektów można łączyć, modyfikować i ustawiać wedle własnego uznania.

 

Ciekawą opcją jest z pewnością możliwość maskowania efektów, dzięki czemu będą występowały tylko na wybranych fragmentach obrazu wedle naszego uznania. Co więcej, aby przyciągnąć uwagę widzów, można skorzystać z opcji projektowania ruchów kamery, by przykładowo skupić wzrok oglądającego na konkretnym szczególe kadru, twarzy itp. Możemy również korzystać z systemu siatek, co pomaga w dokładnym przeciąganiu i wyrównywaniu efektów wizualnych w kadrze. Płynne powiększanie kadru pozwala przyjrzeć się detalom, a ścieżki przemieszczania się obiektów lub kamery można tworzyć za pomocą wygodnego przeciągania myszką. 

 

Co prawda początkujący użytkownicy mogą poczuć się zagubieni w ilości opcji, ale wystarczy kilka godzin treningu, aby ostateczne efekty były imponujące. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: