INTERNETJak przenieść domenę?

Jak przenieść domenę?

Posiadasz stronę internetową na domenie, która nie spełnia Twoich oczekiwań? Najlepszym wyjściem będzie przeniesienie domeny. Jak to zrobić? Szczegóły przedstawiamy w najnowszym poradniku.

 

Jak przenieść domenę? - zdjęcie

Przeniesienie domeny zależy tak naprawdę od usługodawcy, dlatego warto na początku zapoznać się z instrukcją i warunkami umowy. W tym poradniku przedstawimy sposób na przeniesienie domeny do nazwa.pl

W przypadku domeny w nazwa.pl, transfer domen polskich od innego Rejestratora jest dokonywany bezpłatnie. Najwcześniej możemy przenieść domenę 5 dni po dacie rejestracji lub 5 dni po dacie ostatniego transferu domeny. Zgłaszając tranfer domeny polskiej należy pamiętać, aby zgłoszenie nastąpiło nie później niż 6 dni przed upływem terminu ważności domeny.

Aby przeprowadzić transfer, niezbędny jest kod authinfo dla domeny. Kod authinfo to informacja autoryzująca domenę. Wydawany jest na podstawie pisemnego wniosku przesłanego przez Abonenta mailem, faksem, w formie skanu lub pocztą tradycyjną – od momentu wydania ważny jest przez 30 dni.

Przechodzimy do zakładki Domeny na stronie nazwa.pl, a następnie Przenieś domeny. Następnie wpisujemy pełną nazwę domeny z rozszerzeniem, zatwierdzamy wpis i przechodzimy do strony rejestracji Klienta lub logowania do Panelu Klienta (jeśli założyliśmy wcześniej konto).

W formularzu transferu podajemy otrzymany wcześniej kod authinfo dla domeny – na maila powinna przyjść wiadomość z linkiem potwierdzającym chęć na transfer domeny.

Na koniec otrzymamy link, którego należy kliknąć w celu akceptacji zgłoszenia – Abonent ma na to 5 dni. Jeśli czas minie to zgłoszenie zostanie anulowane i trzeba będzie powtórzyć powyższy proces.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: