MOBILEDzielenie plików – jak to zrobić?

Dzielenie plików – jak to zrobić?

Niekiedy próba wysłania dużego pliku znajomemu lub nagranie go na płytę bądź pamięć USB już na wstępie mija się z celem. Czemu? To proste – zbyt duży rozmiar. Jedynym rozwiązaniem w takich przypadkach jest podzielenie tego pliku na kilka mniejszych. Jak to zrobić bez uszkodzenia danego pliku?

Co ciekawe, jest wiele możliwości, ale jednym z najciekawszych i jednocześnie najwygodniejszych sposobów jest instalacja programu GSplit, oraz późniejsze podzielenie plików na mniejsze elementy z dopasowanym instalatorem. Takie rozwiązanie sprawia, że osoba, która otrzyma te pliki będzie mogła je zamienić w jeden duży plik bez konieczności instalacji dodatkowych programów.

Program GSplit pozwala dzielić pliki na mniejsze części według ustalonych reguł i ustawień. Użytkownik może dowolnie regulować wielkość plików docelowych np. tak, aby mogły się zmieścić na płytę CD, a nawet dyskietkę 5,25'. Narzędzie GSplit będzie idealnym wyborem dla tych, którzy często wysyłają duże ilości plików lub nagrywają je na różne nośniki. Co więcej, po wypakowaniu wszystkich podzielonych plików do jednego katalogu, wystarczy skorzystać z załączonego pliku EXE, aby szybko i sprawnie wypakować zawartość do wybranej lokalizacji.

Po pobraniu i zainicjowaniu instalacji programu (niestety tylko w jęz. angielskim) odznaczamy opcję dodatków w postaci Shell Extension. Po instalacji uruchamiamy program. Aby podzielić dowolny plik, wystarczy przenieść go na okno programu GSplit – jego ścieżka pojawi się w sekcji File to Split.

Dzielenie plików – jak to zrobić? - zdjęcie

W następnym kroku udajemy się do opcji Environment Options, aby wybrać lokalizację docelową wszystkich plików. Po wybraniu lokalizacji zamykamy opcje, a następnie w głównym oknie klikamy na Split.

Dzielenie plików – jak to zrobić? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: