INTERNETJak działa Twitter – co to jest?

Jak działa Twitter – co to jest?

Popularność niektórych serwisów społecznościowych jest ogromna i niemal wymusza na użytkownikach przynajmniej podstawową znajomość ich zastosowania. Co prawda liderem nadal jest Facebook, ale coraz więcej użytkowników sięga po Twittera. Sprawdźmy więc co to takiego i jakie są zasady działania tej „społecznościówki”.

Zacznijmy od podstaw. Otóż Twitter jest w pełni darmowym serwisem społecznościowym dla wszystkich użytkowników Internetu. W głównej mierze za pomocą swojego konta możemy umieszczać krótkie wpisy na temat tego, co aktualnie robimy, gdzie jesteśmy, jaki mamy nastrój itp. Oprócz tego możemy dodawać linki do ciekawych stron, do innych użytkowników itp. Oczywiście Twitter podobnie jak Facebook czy inne serwisy społecznościowe kładzie nacisk na kontakt pomiędzy użytkownikami oraz wzajemną interakcję tj. komentowanie, udostępnianie itd.

Jak działa Twitter – co to jest? - zdjęcie

Korzystanie z Twittera jest bardzo proste i bezproblemowe. Wpisy możemy dodawać za pomocą komputera bądź urządzenia mobilnego tj. tabletu lub smartfona i zainstalowanej aplikacji. Należy pamiętać, że na Twitterze znajdziemy nie tylko znajomych, ale również znane osoby, firmy, profile sklepów internetowych itp. Za pomocą Twittera można nie tylko wymieniać poglądy, ale również tworzyć kampanie reklamowe, informować o akcjach, promocjach, koncertach lub wydarzeniach. Nie zabrakło również przydatnych funkcji, tj. ustawiania publikacji postów o konkretnych godzinach lub połączeniu z własną stroną internetową z wykorzystaniem kanału RSS.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: