TECHNOLOGIE5 najlepszych gier na tablety z Androidem

5 najlepszych gier na tablety z Androidem

TECHNOLOGIE 0

Tablety z Androidem to dziś niezwykle popularne urządzenia. To przede wszystkim ze względu na oferowaną przez nie funkcjonalność za relatywnie niewielkie pieniądze. Te sprytne urządzenia są bowiem w stanie bardzo często zastępować zarówno komputery, konsole do gier oraz zaawansowane odtwarzacze multimedialne. A to wszystko często w kwocie zaledwie kilkuset złotych. Jedną z głównych zalet tabletów, w stosunku do nieco mniejszych smartfonów jest jakość obrazu. 7-10 calowe ekrany mogą obecnie z powodzeniem wyświetlać obraz w rozdzielczości Full HD, a w niektórych przypadkach nawet wyższą. Powoduje to, że obraz jest znacznie wyraźniejszy, a większa przekątna daje dodatkowe możliwości w czasie grania lub korzystania z różnego rodzaju aplikacji. Poniższy tekst to zbiór, naszym zdaniem, najlepszych gier na tablety z Androidem. Gier, które w pełni wykorzystają zalety tych urządzeń - wielkość ekranu, rozdzielczość obrazu oraz łatwiejsze sterowanie.

 

5 najlepszych gier na tablety z Androidem - zdjęcie

 

Fruit Ninja

Na pierwszy ogień poszedł popularny, darmowy tytuł Fruit Ninja. Gra znana chyba wszystkim fanom elektronicznej rozrywki, którzy posiadają przenośne urządzenia z systemem Android. Zadanie gracza polega na jak najszybszym i przede wszystkim precyzyjnym przecinaniu pojawiających się na ekranie owoców. Należy jednocześnie uważać na różnego rodzaju niebezpieczne przedmioty (np bomby), których zniszczenie skutkuje końcem gry. Tutaj z pomocą w osiągnięciu lepszego wyniku przychodzą tablety. Dzięki większym ekranom nie popełnimy tyle błędów w czasie rozgrywki, szczególnie na wyższych poziomach, gdzie owoców jest coraz więcej i często ciężko w nie trafić.

 

5 najlepszych gier na tablety z Androidem - zdjęcie 2

 

FIFA 14 by EA SPORT

Tym razem coś dla fanów sportu, a przede wszystkim dla wielbicieli piłki kopanej. Mowa tutaj rzecz jasna o najnowszej, mobilnej odsłonie kultowej serii FIFA. EA Sports postanowiło udostępnić najnowszą część z dopiskiem 2014 w formie Free To Play. Oznacza to, że gra jest całkowicie za darmo. Niemniej jednak, jeśli chcielibyśmy uzyskać dostęp do niektórych dodatków, nowych stadionów, czy zawodników nieco szybciej od konkurentów, będziemy musieli za to zapłacić prawdziwą gotówką. Dlaczego FIFA 2014 i tablety? Tutaj także chodzi przede wszystkim o system sterowania. Na dużym ekranie tabletu znacznie łatwiej jest manewrować niewielkimi piłkarzami, a wybór opcji z niezwykle rozbudowanego menu również staje się prostszy. Poza zwykłymi rozgrywkami piłkarskimi, FIFA 2014 oferuje także rozbudowane funkcje menadżerskie. Klikanie w poszczególne opcje na ekranie niewielkich smartfonów czasem bywa irytujące. Na tablecie nie będziemy mieć z tym najmniejszych problemów.

 

5 najlepszych gier na tablety z Androidem - zdjęcie 3

 

Angry Birds

Na trzecim miejscu w naszym zestawieniu wylądowała seria Angry Birds. Dokładnie, nie chodzi tutaj o jedną z części, a o całą serię gier z wkurzonymi ptakami w roli głównej. Tablety dają znacznie większe możliwości jeśli chodzi o precyzję celowania podczas rozgrywki, przez co ta staje się znacznie przyjemniejsza i nie tak frustrująca, jak ma to czasem miejsce w przypadku, gdy gramy na niewielkim smartfonie. Co więcej, wszystkie części dostępne są w rozdzielczości HD. Dopiero na większym 7-10 calowym ekranie jesteśmy w stanie w pełni docenić jakość grafiki w wyższych rozdzielczościach. Nie inaczej będzie w przypadku popularnych Angry Birds.

 

5 najlepszych gier na tablety z Androidem - zdjęcie 4

 

GTA Vice City

Kolejny klasyczny tytuł. Tym razem jednak jest to gra przeniesiona z pecetów oraz konsol do gier. GTA Vice City to niekwestionowany hit jeśli chodzi o gry akcji. Mamy tutaj do czynienia ze wszystkim, co powinno tego typu tytuł charakteryzować - dobra fabuła, ogromny, otwarty świat, misje poboczne, dużo przemocy, pościgi samochodowe, rozboje, itd. Rzecz jasna GTA Vice City to pozycja przeznaczona dla graczy pełnoletnich. Gra znacznie lepiej prezentuje się na tablecie. To przede wszystkim ze względu na dużą ilość szczegółów oraz złożony system sterowania. Duże ekrany znacznie ułatwią zabawę i pozwolą cieszyć się rozgrywką.

 

5 najlepszych gier na tablety z Androidem - zdjęcie 5

 

Asphalt 8: Airborne

Asphalt 8: Airborne to propozycja przede wszystkim dla fanów wysokiego poziomy adrenaliny i zapachu wysokooktanowego paliwa. Jedne z najlepszych w historii gier mobilnych wyścigi. Świetna grafika, doskonała oprawa audio, dziesiątki licencjonowanych samochodów oraz różnorodne trasy i konkurencje. To wszystko do pobrania całkowicie za darmo. Jeśli posiadacie tablet z co najmniej 2-rdzeniowym procesorem oraz około 1GB pamięci RAM to najnowszy Asphalt jest pozycją obowiązkową. Rozgrywka na tabletach nabiera tutaj rumieńców. Nagle okazuje się, że w czasie jazdy dostrzegamy całe mnóstwo nowych szczegółów, efekty są znacznie bardziej spektakularne, a samo sterowanie wydaje się bardziej precyzyjne. Przyznać trzeba, że Gameloft tworząc Asphalt 8: Airborne z pewnością myślał przede wszystkim o graczach wyposażonych właśnie w tablety z ekranami HD.

 

5 najlepszych gier na tablety z Androidem - zdjęcie 6

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: