INTERNETJak korzystać z Gmail offline?

Jak korzystać z Gmail offline?

Masz Gmaila, ale nie możesz przyzwyczaić się do sprawdzania poczty online? Chciałbyś wrócić do czasów Outlooka? Nie musisz instalować dodatkowych aplikacji, Google pomyślało o Gmailu Offline, którego konfiguracja jest bardzo prosta.

 

Chcąc używać Gmaila bez połączenia internetowego potrzebujesz rozszerzenia przeglądarki Google Chrome, które jest dostępne tutaj lub w zakładce Ustawienia poczty Gmail. Tam należy wybrać opcję Offline, a następnie kliknąć w przycisk Zainstaluj Gmail offline.

 

 

Jak korzystać z Gmail offline? - zdjęcie

 

Gmail offline jest dostępny tylko dla tej przeglądarki. Możesz być spokojny o swoje dane dostępowe do konta – to aplikacja Google, a nie program zewnętrznego producenta. Po instalacji, należy wejść do zakładki Offline i wybrać opcję  Włącz usługę Poczta offline dla tego komputera i zapisać zmiany.

 

Co daje Gmail offline?

 

Podstawową zaletą jest dostęp do poczty bez połączenia z internetem. Możesz przeglądać i pisać e-maile, które zostaną wysłane w chwili gdy Gmail wykryje połączenie. Może to być przydatne dla osób, które nie mają stałego dostępu do internetu lub jakość ich połączenia jest słaba.

 

Aplikacja Gmail offline jest dostępna w polskiej wersji językowej i waży zaledwie 22 kilobajty. Program jest w stanie przetrzymywać dane do synchronizacji (np. e-maile do wysłania) przez 30 dni.  Program jest dostępny z zakładki Aplikacje w Google Chrome

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: