INTERNETJak korzystać z profili użytkownika w Google Chrome?

Jak korzystać z profili użytkownika w Google Chrome?

Nie zawsze korzystamy z komputera samotnie – często ktoś z rodziny lub znajomych korzysta z naszego komputera by przeglądać Internet, sprawdzić pocztę etc. Jeśli chcemy, aby nasze dane były bezpieczne i nie chcemy, aby ktoś kasował lub zapisywał nowe zakładki bądź ulubione strony, warto stworzyć osobne profile użytkownika w przeglądarce. Radzimy, jak to zrobić w Google Chrome.

 

W przeglądarce Google Chrome możemy szybko i prosto stworzyć różne profile użytkownika dla każdego z domowników, którzy korzystają z tego samego komputera. Cały proces jest bardzo łatwy, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy bez większego doświadczenia informatycznego i internetowego poradzą sobie ze wszystkimi opcjami.

 

Po uruchomieniu przeglądarki Google Chrome klikamy na ikonę „Menu” w prawym górnym rogu ekranu i przechodzimy do „Ustawień”, a następnie w wyświetlonym oknie klikamy na przycisk „Dodaj nowego użytkownika” w sekcji „Użytkownicy”.

 

Jak korzystać z profili użytkownika w Google Chrome? - zdjęcie

 

W następnym okienku należy wpisać nazwę użytkownika oraz wybrać avatar, który będzie wyświetlany przy profilu. Po wybraniu nazwy i obrazka wystarczy kliknąć na „Utwórz”, by stworzyć nowy profil użytkownika. Od teraz wszystkie zakładki będą przypisywane do konkretnego aktywnego konta.

 

 

Jak korzystać z profili użytkownika w Google Chrome? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: