INTERNETJak działa nowa funkcja Firefox Accounts?

Jak działa nowa funkcja Firefox Accounts?

Już dawno minęły czasy, w których z Internetu korzystaliśmy tylko na jednym, zazwyczaj własnym komputerze. Dziś do przeglądania stron WWW służy komputer stacjonarny, notebook, niekiedy netbook, tablet, telefon itp. Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić i ułatwić przeglądanie sieci na różnych urządzeniach, w najnowszej odsłonie przeglądarki Mozilla Firefox w wersji Aurora znajdziemy ciekawy dodatek o nazwie Firefox Accounts.

Mimo ogromnej popularności przeglądarki Google Chrome na świecie, w Polsce nadal na pozycji lidera jest Mozilla Firefox. Oczywiście długo by wymieniać zalety przeglądarki sygnowanej wizerunkiem liska, ale jedno jest pewne – twórcy nie spoczywają na laurach i ciągle usprawniają swoje dzieło. Kolejną nowością wchodzącą w skład ostatniej aktualizacji jest usługa Firefox Accounts.

 

Jak działa nowa funkcja Firefox Accounts? - zdjęcieCo ciekawe, nie jest to zupełną nowością, a jedynie odświeżeniem i udoskonaleniem obecnej już od jakiegoś czasu funkcji Firefox Sync. Przypomnijmy, że jest to usługa umożliwiająca synchronizację zakładek, historii, otwartych kart przeglądarki, haseł itp. z przeglądarką uruchomioną na innym komputerze – wystarczy wpisać wygenerowany kod, aktywować synchronizację i cieszyć się historią przeglądania na kilku urządzeniach jednocześnie, tj. na komputerze, tablecie, smartfonie itp. Wprowadzona niedawno usługa Firefox Accounts jest bardzo podobna, choć obsługa jest o niebo bardziej wygodna i bezpieczna.

To z pewnością ogromne ułatwienie dla użytkowników wielu urządzeń, którzy np. odchodząc od komputera chcieliby posiadać historię przeglądania albo zapisane zakładki na tablecie bez konieczności wpisywania haseł, kodów parujących itp. za każdym razem. Teraz wystarczy założyć konto na Firefox Accounts, a powiązana z nim usługa Firefox Sync będzie automatycznie zaktualizowana. Bez zbędnych aktywacji, potwierdzeń, generowania kodów itp. Co więcej, zgodnie z zapewnieniami twórców z Mozilla Foundation, nowy Firefox Sync oraz Firefox Accounts ma oferować większy komfort i jednocześnie zapewniać użytkownikowi wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Jak działa nowa funkcja Firefox Accounts? - zdjęcie 2Jeśli ktoś do tej pory korzystał z usługi Firefox Sync, po instalacji najnowszej wersji przeglądarki należy odłączyć wszystkie skojarzone z usługą Sync urządzenia, a następnie ponownie powiązać urządzenia już za pomocą nowego narzędzia Firefox Accounts. Aby utworzyć nowe konto Firefox, należy kliknąć belkę „Firefox” w lewym górnym rogu okna przeglądarki, a następnie klikamy w opcję „Skonfiguruj usługę Sync…”. Następnie w nowym okno wybieramy „Nowe konto” i wpisujemy swoje dane, tj. adres e-mail, hasło etc. W przeglądarce Firefox Aurora, należy kliknąć symbol menu po prawej stronie ekranu, a następnie wybrać opcję „Zaloguj się do Sync”. Następnie wpisujemy adres poczty elektronicznej oraz hasło i postępujemy zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: