INTERNETJak sprawdzić, kto logował się na konto Gmail?

Jak sprawdzić, kto logował się na konto Gmail?

Komputer w pracy, nieuczciwi znajomi, wścibska siostra lub brat – jeśli korzystamy z komputera na spółkę z innymi użytkownikami wystarczy chwila nieuwagi, aby nasze poufne dane wpadły w niepowołane ręce. Na szczęście istnieje sposób, aby sprawdzić kto chciał się dostać do naszej poczty Gmail.

Jeśli ktoś niepowołany próbował uzyskać dostęp do naszego konta Gmail, na pewno zostawił po sobie jakieś ślady. Chcąc sprawdzić, czy ktoś kiedykolwiek próbował włamać się na naszą skrzynkę, logujemy się na swoje konto, a następnie przewijamy okno maksymalnie w dół. Pod oknem z wiadomościami po prawej stronie pojawi się odpowiednia opcja. Pod kwestią „Ostatnia aktywność konta: XX minut temu” klikamy na „Szczegóły”.

 

Jak sprawdzić, kto logował się na konto Gmail? - zdjęciePo chwili pojawi się nowe okno z informacjami o działalności i czynnościach na koncie. Możemy sprawdzić, kiedy następowało logowanie, z jakiego kraju, z jakiego adresu IP, za pomocą jakiej przeglądarki itp. Jeśli na liście pojawiają czerwone pola oznacza to, że Gmail odrzucił próbę logowania. Oczywiście w tym przypadku również możemy sprawdzić, z jakiego państwa oraz adresu IP ktoś próbował się włamać na nasze konto.

UWAGA! Jeśli na liście pojawiły się oznaki nieudanych prób logowania na konto MUSIMY zmienić hasło, a następnie przeskanować komputer za pomocą programu antywirusowego. Nigdy nie wiadomo, czy któraś z prób dostania się na nasze konto nie była udana.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: