INTERNETJak korzystać z profili użytkownika w Internet Explorer?

Jak korzystać z profili użytkownika w Internet Explorer?

Mimo ogromnej popularności takich przeglądarek jak Mozilla Firefox oraz Google Chrome, ogromna większość, głównie początkujących użytkowników komputera korzysta z rozwiązania Microsoftu – Internet Explorer. Sprawdźmy, jak zachować prywatność korzystając z przeglądarki na spółkę z innymi osobami, np. członkami rodziny lub współpracownikami.

 

Co prawda przeglądarka Internet Explorer nie przewiduje swobodnego oraz wygodnego tworzenia profili, jak np. w Google Chrome, ale za pomocą jednej z funkcji możemy otwierać okna z osobną bazą danych dotyczących plików cookie (ciasteczek). Co prawda nie mamy takiej separacji czynności wykonywanych za pomocą przeglądarki jak we wspomnianym Google Chrome, ale prosty zabieg pozwala zalogować się np. na kilku kontach pocztowych jednocześnie.

 

Jak korzystać z profili użytkownika w Internet Explorer? - zdjęcie

 

Aby uruchomić wspomniane rozwiązanie, po otwarciu przeglądarki naciskamy klawisz ALT, aby wyświetlić ukryty pasek menu. W następnym kroku klikamy na „Plik”, a następnie z rozwiniętego menu wybieramy „Nowa sesja”. Od tej chwili przeglądarka co prawda będzie miała dostęp do całej historii przeglądania oraz zapisanych stron, ale zacznie korzystać z nowej bazy ciasteczek.

 

Jeśli chcemy korzystać z zupełnie innego konta użytkownika, musimy założyć… nowe konto w systemie Windows. Przeglądarka Internet Explorer jest bowiem zintegrowana z systemem i korzysta z bazy danych przypisanej do konkretnego użytkownika w systemie Windows. W związku z tym, aby korzystać z różnych profili, należy stworzyć je w bezpośrednio w systemie operacyjnym.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: