KOMPUTERJak łatwo zmienić format filmu?

Jak łatwo zmienić format filmu?

Pliki Wideo występują w wielu formatach. Te najpopularniejsze to między innymi DivX, XviD, MOV, RM, RMVB, MPEG, VOB, DVD, WMV, AVI,MPEG-I. Każdy z nich ma inne właściwości. Jedne doskonale nadają się do zamieszczania w internecie ze względu na bardzo dobrą kompresję, inne zaś zaskakują jakością obrazu i dźwięku ale zajmują sporo miejsca na dysku. Jeśli posiadacie jakiś materiał wideo, którego format chcielibyście zmienić, a nie wiecie jak to zrobić to polecamy zapoznanie się z dalszą częścią tekstu.

 

 

Na początku potrzebne nam będzie specjalne oprogramowanie. Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja Movavi Video Converter. Program ten jest niezwykle prosty w obsłudze, a jego intuicyjne menu w języku polskim nikomu nie powinno sprawiać trudności.

 

Po zainstalowaniu programu, w menu głównym klikamy w Dodaj Wideo, aby dodać materiał, który chcemy przekonwertować.

 

 

Po załadowaniu materiału otwieramy listę formatów wideo klikając w Konwertuj na. Wybieramy interesujący nas format wideo. Na liście znajdują się między innymi gotowe ustawienia tak dla różnych formatów, jak również dla urządzeń.

 

 

Ostatnią czynnością, jaką należy wykonać jest rozpoczęcie procesu konwersji. W celu jego uruchomienia, klikamy w przycisk Konwertuj, który znajduje się w prawym, dolnym rogu panelu sterowania. Po zakończonym procesie konwersji, folder, w którym znajduje się nasz plik, zostanie automatycznie wywołany.

 

 

W ten oto sposób możemy cieszyć się naszym filmem w nowym formacie.

2+2=