KOMPUTERJak łatwo zmienić format filmu?

Jak łatwo zmienić format filmu?

Pliki Wideo występują w wielu formatach. Te najpopularniejsze to między innymi DivX, XviD, MOV, RM, RMVB, MPEG, VOB, DVD, WMV, AVI,MPEG-I. Każdy z nich ma inne właściwości. Jedne doskonale nadają się do zamieszczania w internecie ze względu na bardzo dobrą kompresję, inne zaś zaskakują jakością obrazu i dźwięku ale zajmują sporo miejsca na dysku. Jeśli posiadacie jakiś materiał wideo, którego format chcielibyście zmienić, a nie wiecie jak to zrobić to polecamy zapoznanie się z dalszą częścią tekstu.

 

Jak łatwo zmienić format filmu? - zdjęcie

 

Na początku potrzebne nam będzie specjalne oprogramowanie. Tutaj z pomocą przychodzi aplikacja Movavi Video Converter. Program ten jest niezwykle prosty w obsłudze, a jego intuicyjne menu w języku polskim nikomu nie powinno sprawiać trudności.

 

Po zainstalowaniu programu, w menu głównym klikamy w Dodaj Wideo, aby dodać materiał, który chcemy przekonwertować.

 

Jak łatwo zmienić format filmu? - zdjęcie 2

 

Po załadowaniu materiału otwieramy listę formatów wideo klikając w Konwertuj na. Wybieramy interesujący nas format wideo. Na liście znajdują się między innymi gotowe ustawienia tak dla różnych formatów, jak również dla urządzeń.

 

Jak łatwo zmienić format filmu? - zdjęcie 3

 

Ostatnią czynnością, jaką należy wykonać jest rozpoczęcie procesu konwersji. W celu jego uruchomienia, klikamy w przycisk Konwertuj, który znajduje się w prawym, dolnym rogu panelu sterowania. Po zakończonym procesie konwersji, folder, w którym znajduje się nasz plik, zostanie automatycznie wywołany.

 

Jak łatwo zmienić format filmu? - zdjęcie 4

 

W ten oto sposób możemy cieszyć się naszym filmem w nowym formacie.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: