SOFTWAREJak zablokowac touchpad

Jak zablokowac touchpad

Pisanie na klawiaturze laptopa lub netbooka może być nieco niewygodne w porównaniu z tradycyjną, pełnowymiarową klawiaturą. Ponadto często zdarza się, że podczas pisania nieopatrznie dotkniemy ręką w touchpad przestawiając tym samym pozycje kursora, co znowu powoduje zamieszanie w tekście. Aby taka sytuacja się nie powtórzyła, najlepiej wyłączyć czasowo touchpad i korzystać wyłącznie z myszki. Poniższy poradnik pokaże Wam jak wyłączyć touchpad w laptopie.

 

Jak zablokowac touchpad - zdjęcie

 

Jeśli chcemy, aby touchpad został wyłączony, wystarczy że zastosujemy się do poniższych instrukcji, które sporządzone zostały dla użytkowników dwóch wersji najpopularniejszego systemu operacyjnego Windows XP oraz Windows 7.

 

W Windows XP na pasku zadań u dołu ekranu klikamy w menu Start, a następnie wybieramy Ustawienia i Panel Sterowania. Kiedy już jesteśmy w panelu sterowania klikamy w ikonkę Mysz. W "Siódemce" zaś klikamy w menu Start, potem wybieramy Panel Sterowania i dwukrotnie klikamy w ikonę Mysz.

Zostanie wyświetlone okno o nazwie Właściwości Myszy. Teraz przechodzimy bezpośrednio do zakładki Ustawienia urządzenie. W laptopach niektórych producentów zakładka ta zastępowana jest taką, z nazwą touchpada oraz jego sterownikami. Teraz już tylko pozostaje wybrać nam opcję Wyłącz i zatwierdzić zmiany klikając w OK.

 

Jak zablokowac touchpad - zdjęcie 2

 

W niektórych przypadkach możemy spotkać się także z opcją "Zablokuj wewnętrzne urządzenie wskazujące, gdy podłączone jest urządzenie wskazujące USB". Wybierając ją, touchpad zostanie odłączony tylko wtedy, kiedy do komputera podłączymy zewnętrzną mysz na USB.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: