KOMPUTERJak wyłączyć touchpad w laptopie?

Jak wyłączyć touchpad w laptopie?

Touchpad w laptopie to niezwykle przydatny dodatek zastępujący tradycyjną myszkę. Jest to szczególnie potrzebne np. w podróży, gdy operowanie zwykłą myszą jest po prostu niemożliwe. Niestety touchpad od czasu do czasu potrafi utrudnić pracę np. podczas pisania – może np. przenieść kursor w inne miejsce itp. Sprawdźmy więc, jak wyłączyć touchpad w laptopie?

Co ciekawe, wyłączenie touchpada nie jest trudne i jest na to kilka sposobów. Jeśli posiadamy nowoczesne urządzenie z kompletem sterowników, możemy w dowolnej chwili właczyć lub wyłączyć touchpad za pomocą specjalnej kombinacji klawiszy np. Fn+F6. Klawisz F może być inny w zależności od modelu – wystarczy sprawdzić to w instrukcji lub znaleźć klawisz z symbolem touchpada (gładzika).

Jak wyłączyć touchpad w laptopie? - zdjęcie

Jest również druga metoda, która sprowadza się do programowego wyłączenia touchpada. W niektórych urządzeniach znajdziemy specjalne oprogramowanie, które umożliwia konfigurację wielu funkcji panelu dotykowego, włącznie z jego wyłączeniem. Zazwyczaj tego typu program kryje się w zasobniku systemowym przy zegarku, zaś jego ikonka przypomina touchpad z przyciskami. W opcjach powinna znajdować się opcja pozwalająca na całkowite wyłączenie touchpada.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: