KOMPUTERJak nagrać płytę CD?

Jak nagrać płytę CD?

Jeśli chcesz stworzyć własną kompilację muzyczną, którą wykorzystasz w odtwarzaczu muzycznym w domu lub w samochodzie, musisz dokładnie wybrać parametry płyty CD.

 

Na płytę CD możesz nagrać dowolny rodzaj danych - również piosenki w formacie mp3 czy wav. W przypadku płyty audio CD, która mieście ok. kilkunastu utworów i daje się uruchomić na wszystkich urządzeniach wyposażonych w odtwarzacz płyt, należy odpowiednio skonfigurować dane nagrywania. 

 

Najpopularniejszym programem do nagrywania płyt jest Nero, jednak jest to aplikacja płatna, dostępna w wersji testowej. Jeśli nie chcesz płacić za oprogramowanie - skorzystaj z rozwiązań freeware. 

 

Jak nagrać płytę CD? - zdjęcie

 

Jedną z najlepszych propozycji jest CDBurnerXP, który posiada wbudowany kreator tworzenia różnego rodzaju płyt. W przypadku płyty CD z muzyką należy wybrać opcję Płyta audio.

 

Jak nagrać płytę CD? - zdjęcie 2

 

Teraz w oknie programu możesz wyszukać folder zawierający pliki, które chcesz nagrać. Dodaj je metodą Przeciągnij i upuść do dolnego okna programu. Pasek postępu wskazuje stopień zajętego miejsca w minutach. Płyta CD pomieści ok. 80 minut materiału. Po zapełnieniu nośnika możesz rozpocząć nagrywanie klikając na przycisk Nagraj. Warto wybrać niską prędkość nagrywania, by każdy odtwarzacz poradził sobie z otworzeniem muzyki. 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: