KOMPUTERJak oszczędzić miejsce na dysku SSD?

Jak oszczędzić miejsce na dysku SSD?

Dyski SSD charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością, ale ze względu na wysoką cenę, zazwyczaj mają niewielką pojemność. Dlatego tak ważne jest oszczędzanie każdego gigabajta. Jednym ze sposobów jest wyłączenie szybkiego uruchamiania systemu?

 

Wydaje się, że funkcja szybkiego uruchamiania systemu jest bardzo pożądana i wyłączanie jej nie jest dobrym pomysłem. Jeśli jednak dysponujemy dyskiem SSD, funkcja ta na niewiele się przyda, bowiem system i tak będzie uruchamiał się bardzo szybko.

 

Aby wyłączyć funkcję szybkiego uruchamiania systemu i jednocześnie uwolnić kilka gigabajtów przestrzeni, postępujemy następująco. W pierwszej kolejności klikamy na Start i wpisujemy cmd, aby odnaleźć funkcję Wiersz polecenia. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy na Wiersz polecenia i wybieramy Uruchom jako administrator.

 

Jak oszczędzić miejsce na dysku SSD? - zdjęcie

 

 

 

Następnie w Wiersz polecenia wpisujemy polecenie powercfg -h off i naciskamy Enter. Teraz Windows powinien zwolnić na SSD kilka gigabajtów pamięci. Oczywiście proces w każdej chwili możemy odwrócić wpisując polecenie powercfg -h.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: