KOMPUTERJak przenieść dane z jednego komputera na drugi?

Jak przenieść dane z jednego komputera na drugi?

Zmieniasz komputer i chcesz przenieść dane na drugi? Oto kilka możliwości, w jaki sposób to zrobić. 

 

Najwygodniejsze będzie skorzystanie z przenośnych pamięci masowych: pojemnego pendrive'a, albo dysku przenośnego, na który można przekopiować dane. Jeśli nie posiadasz żadnego pendrive'a, możesz spróbować nagrać pliki na płytę DVD. 

 

Jak przenieść dane z jednego komputera na drugi? - zdjęcie

 

Kolejną  możliwością jest udostępnienie plików w sieci lokalnej. Jest to możliwe zarówno wykorzystując kabel ethernet RJ-45 lub sieć WiFi – wszystko zależy od naszych możliwości sprzętowych. 

 

Jak przenieść dane z jednego komputera na drugi? - zdjęcie 2

 

Jeśli oba komputery są ze sobą połączone, możesz rozpocząć udostępnianie plików w grupie roboczej, która jest dostępna m.in. na Windows XP, Vista, 7 czy Windows 8. W tym celu skieruj się do Centrum sieci i udostępniania (np. wpisując do wyszukiwarki w menu Start). Przy ikonie domku widać wiersz HomeGroup. Należy kliknąć na Gotowe do utworzenia i rozpocząć udostępnianie wybranych przez siebie plików. Na drugim komputerze należy podłączyć się do nowej grupy - w Centrum sieci i udostępniania przy wierszu HomeGroup należy rozpocząć sprzężanie.

 

Jak przenieść dane z jednego komputera na drugi? - zdjęcie 3

 

Każdy z katalogów dostępnych na obu komputerach możesz udostępniać foldery: wystarczy zaznaczyć wybrany katalog, wybrać prawym przyciskiem myszy Właściwości i przejść do zakładki Udostępniania. Po chwili plik będzie dostępny dla wszystkich.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: