KOMPUTERJak połączyć komputer z telewizorem?

Jak połączyć komputer z telewizorem?

Posiadacze komputerów stacjonarnych mają dość sporą swobodę jeśli chodzi o wybór monitora i jeśli ktoś uwielbia filmy, może zdecydować się na duży, np. 27-calowy monitor FullHD. Niestety posiadacze notebooków nie mają takiej swobody, a oglądanie filmów na 15- lub 17-calowym ekranie nie jest w pełni komfortowe. Na szczęście istnieje możliwość podłączenia komputera do telewizora – notebooka, stacjonarnego, ultrabooka itp.

Istnieje kilka sposobów na podłączenie komputera do telewizora by np. oglądać filmy na dużym ekranie. Jeśli chcemy, aby na telewizorze wyświetlał się pulpit, należy go podłączyć kablem do karty graficznej lub odpowiedniego wyjścia w notebooku. Niestety tu wszystko zależy od rodzaju karty graficznej. Jeśli mamy nowy sprzęt, z pewnością znajdziemy odpowiednie wyjście. W starszych komputerach może być z tym problem. 

Jak połączyć komputer z telewizorem? - zdjęcie

Najlepszym rozwiązaniem będzie złącze HDMI i odpowiedni kabel, który obsłuży wysoką rozdzielczość i zapewni najwyższą jakość wyświetlanego obrazu. Nowoczesne telewizory LCD, LED lub plazmowe posiadają co najmniej jedno takie wyjście. Komputer również może posiadać takowe złącze, choć nie jest to regułą. Alternatywą może być wyjście DVI w komputerze i skorzystanie ze specjalnego kabla DVI-HDMI bądź też adaptera, który należy podłączyć do kabla, a następnie włożyć do odpowiedniego złącza w telewizorze bądź komputerze. Niestety w tym przypadku niezbędne będzie wyprowadzenie dźwięku osobnym kablem do głośników zewnętrznych lub telewizora, np. za pomocą kabla mini jack 3,5 mm lub dwoma kablami Cinch.

Jak połączyć komputer z telewizorem? - zdjęcie 2

Po podłączeniu wszystkich kabelków należy w telewizorze wybrać odpowiednie źródło sygnału, aby wyświetlić obraz z komputera. Oprócz tego w niektórych przypadkach niezbędna będzie ingerencja w ustawienia karty graficznej, aby ustawić odpowiednie wyświetlanie na drugim ekranie.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: