SOFTWAREJak włączyć tryb awaryjny

Jak włączyć tryb awaryjny

Tryb awaryjny w systemie Windows pozwala uruchomić komputer nawet, jeśli część systemu plików jest uszkodzona czy zawirusowana, a standardowa procedura uruchamiania komputera nie działa. Co jeśli chcielibyśmy samodzielnie uruchomić nasz komputer w trybie awaryjnym? Poniżej znajdziecie odpowiedź na to właśnie pytanie.

 

Uruchamiania trybu awaryjnego jest identyczne zarówno dla systemu Windows XP, jak również Windows 7, czyli dwóch najpopularniejszych obecnie wersji "okienek". Poniżej krótki poradnik, który przeprowadzić Was krok po kroku przez cały proces uruchamiania PC w trybie awaryjnym.

 

Aby móc włączyć komputer w trybie awaryjnym, musimy dostać się do specjalnego menu, które umożliwia wybór trybów. Wśród nich znajdziemy:

- Tryb Awaryjny,

- Tryb Awaryjny z obsługą sieci,

- Tryb Awaryjny z wierszem polecenia.

Nas najbardziej interesuję pierwsza oraz druga opcja. Pozycja nr 2, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na włączenie systemu operacyjnego w Trybie Awaryjnym z możliwością korzystania z Internetu oraz sieci lokalnej.

 

W czasie, kiedy komputer jest uruchomiony klikamy w menu START i wybieramy ZAMKNIJ SYSTEM, a następnie URUCHOM PONOWNIE.

 

Jak włączyć tryb awaryjny - zdjęcie

 

Kiedy już zauważymy, że system operacyjny został zrestartowany, wyszukujemy na klawiaturze przycisku F8 i klikamy w niego cały czas w czasie procesu uruchamiania komputera. W pewnym momencie, właśnie poprzez klikanie w F8 pojawi się wyżej wspomniane menu. Z opcji za pomocą strzałek wybieramy TRYB AWARYJNY i klikamy ENTER.

 

Jak włączyć tryb awaryjny - zdjęcie 2

 

Gotowe - właśnie udało się uruchomić system operacyjny w Trybie Awaryjnym.

Sprawdź jak włączyć tryb awaryjny.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: