MOBILEJak połączyć się z Wi-Fi w Windows Phone?

Jak połączyć się z Wi-Fi w Windows Phone?

Posiadasz telefon z systemem Windows Phone i nie wiesz jak połączyć się z siecią Wi-Fi? W tym poradniku przedstawiamy jak połączyć się z Wi-Fi w Windows Phone.

 

Jak połączyć się z Wi-Fi w Windows Phone? - zdjęcie

W pierwszej kolejności musimy znajdować się w miejscu, gdzie jest udostępniana sieć Wi-Fi. Rozwiązanie to jest korzystane nie tylko dlatego, że jest darmowe, lecz również jest z reguły szybsze niż połączenie przesyłania danych, a przy tym nie musimy martwić się o limit przesyłania danych (np. przy pobieraniu czy oglądaniu materiałów strumieniowych z YouTube). Należy pamietać, że najczęściej sieci Wi-Fi są zabezpieczone hasłem. W miejscach publicznych najczęściej takie informacje są widoczne bez problemu (np. w kawiarenkach, restauracjach). Jak połączyć się z Wi-Fi?

1. Przechodzimy na ekran startowy i przesuwamy w lewo do listy Aplikacje, po czym naciskamy opcje Ustawienia > Wi-Fi.

2. Sprawdzamy, czy opcja Sieci Wi-Fi jest ustawiona na wartości Włączone. Jeśli tak, to po chwili powinna zostać wyświetlona lista dostępnych sieci – jeśli jest otwarta to wystarczy kliknąć aby się połączyć, jeśli zamknięta, to należy podać w tym miejscu hasło dostępu. Po wpisaniu hasła klikamy na sieć i łączymy się przez Wi-Fi.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: