TECHNOLOGIEExcel na Androida

Excel na Androida

TECHNOLOGIE 1

Smartfony i tablety z systemem Android to nie tylko urządzenia służące do dzwonienia, buszowania w sieci i grania w gry. Dla niektórych to także narzędzia biurowe, które z biegiem czasu z powodzeniem zastąpiły komputery, palmtopy czy nawigacje GPS. Niestety, aby móc w pełni korzystać z możliwości takich smartfonów, należy pobrać odpowiednie oprogramowanie. Do przeglądania i edytowania dokumentów, a w szczególności arkuszy kalkulacyjnych w formacie xls niezbędny będzie pakiet biurowy. Poniżej znajdziecie trzy, według nas najlepsze darmowe propozycje.

 

Excel na Androida - zdjęcie

 

Kingsoft Office

Pierwsza z propozycji to cały pakiet biurowy o nazwie Kingsoft Office. Jego starszy brat już od kilku lat wydawany jest na komputery PC i cieszy się coraz większym uznaniem. Obok obsługi formatu xls, znanego z Excela mamy tutaj także możliwości otwierania i edytowania plików typu DOC, DOCX, TXT, XLSX, PPT, PPTX oraz PDF. Do najważniejszych funkcjonalności programu należą między innymi:

- intuicyjne, proste w obsłudze menu specjalnie zaprojektowane z myślą o ekranach dotykowych,

- możliwość tworzenia i edytowania tabel,

- dodawania oraz edycja grafik,

- możliwość zintegrowania z popularnymi klientami poczty e-mail,

- obsługa makr,

- szybkie kopiowanie i wklejanie elementów.

Program Kingsoft Office posiada także wbudowany menadżer plików, przez co w łatwy sposób znajdziemy w pamięci smartfona wybrany dokument. Arkusze kalkulacyjne xls oraz xlsx wyglądają dokładnie tak, jak na ekranie większych komputerów. Program pozwala więc robić różnego rodzaju obliczenia, wykresy czy zestawienia oraz prezentowanie ich na spotkaniach bezpośrednio z poziomu urządzenia.

 

Excel na Androida - zdjęcie 2

 

Microsoft Office Mobile

Microsoft Office Mobile, czyli klasyka gatunku. Jest to oficjalny produkt firmy Microsoft, który od jakiegoś czasu dostępny jest za darmo na urządzenia mobilne z systemem Android. Pomimo tego, że całość teoretycznie powinna być szybka w działaniu i prosta w obsłudze to niektóre funkcjonalności wymagają jeszcze dopieszczenia w porównaniu do konkurencyjnych produktów. Niemniej jednak Office Mobile świetnie sprawdza się jako program do przeglądania oraz prostej edycji plików XLS oraz XLSX. mamy tutaj możliwość tworzenia oraz edytowania tabel, robienia prostych obliczeń, korzystania z makr, dodawanie i tworzenie wykresów. Sam dokument zaś wygląda niemal identycznie jak na ekranie komputerów. Podobnie, jak w przypadku poprzednio opisywanej aplikacji. Sam system sterowania jest do tego dość intuicyjny i nie wymaga długich godzin przyzwyczajania się.

 

Excel na Androida - zdjęcie 3

 

Olive Office Premium

Na koniec aplikacja Olive Office Premium. Również darmowa i mogąca pochwalić się podobnymi funkcjonalnościami, co opisywani poprzednicy. Nie zabrakło tutaj pełnej obsługi arkuszy kalkulacyjnych zapisanych w formacie XLS oraz XLSX. Możemy więc je zarówno wyświetlać na ekranie smartfona, jak równie poddawać prostej edycji. Do podstawowych funkcji należą:

- tworzenie oraz edytowanie tabel i wykresów,

- kopiowanie i wklejanie elementów wykresów, jak również całych wykresów,

- możliwość dodawania grafik,

- podstawowe funkcje matematyczne,

- obsługa makr.

Warto dodać, że Olive Office Premium najlepiej sprawdza się na nieco większych tabletach, gdyż jego menu zostało przygotowane specjalnie do współpracy na ekranach HD.

 

Excel na Androida - zdjęcie 4

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Excel na Androida

  • ~ MAKRSISTA PO CO PISZECIE OBSŁUGA MAKR JAK NIE DZIAŁAJĄ

PARTNERZY SERWISU: