KOMPUTERJak usunąć QVO6?

Jak usunąć QVO6?

QVO6 czyli inaczej QVO6.com to wyszukiwarka internetowa, której standardowe cechy przypominają te znane z Google. Różnica polega na tym, że QVO6 zawiera natarczywe reklamy oraz może przenosić groźne wirusy. W poniższym poradniku radzimy jak usunąć QVO6 z komputera i powrócić do wyszukiwarki Google.

 

Jak usunąć QVO6?  - zdjęcie

QVO6 najczęściej jest instalowana przypadkowo. Często umieszczana jest jako dodatek do darmowych programów i aplikacji. Najczęściej podczas instalacji użytkownik automatycznie potwierdza wszystkie kolejne komendy, instalując program według ustawień zalecanych. Warto pamiętać, że zawsze podczas instalacji programu należy przejść do ustawień zaawansowanych i odznaczyć wszelkie dodatki i wtyczki dołączane do programu. Co jednak, kiedy już mamy na dysku QWO6?

Jak usunąć QVO6?

Jak poznać, że mamy zainstalowaną wyszukiwarkę QVO6? Bardzo prosto – ustawia się domyślnie na wszystkich typach przeglądarek internetowych jako strona główna qvo6.com.

1. Przechodzimy do Panelu Sterowania -> Dodaj/Usuń Programy i wyszukujemy aplikację qvo6.com, po czym klikając na nią wybieramy Odinstaluj, a następnie potwierdzamy wykonanie tej operacji.

2. Następnie musimy usunąć wszelkie elementy z przeglądarki. Klikamy przykładowo prawym przyciskiem myszy na Internet Explorer, następnie Właściwości. Jeśli na końcu wiersza Element docelowy lub Rozpocznij w znajdziemy symbol qvo6 to należy usunąć tę treść do fragmentu Internet Explorer.exe (lub inna przeglądarka).

Jak usunąć QVO6 w Internet Explorer?

Narzędzia -> Opcje internetowe -> Programy -> Zarządzanie dodatkami. Wybieramy te, które w nazwie mają QVO6 lub QVO6.com i klikamy przycisk Odinstaluj.

Aby usunąć wyszukiwarkę ze strony startowej: Narzędzia -> Opcje internetowe -> Ogólne -> Ustawienia strony głównej. W tym ostatnim oknie zmieniamy adres domyślnej wyszukiwarki na Google – www.google.pl.

Jak usunąć QVO6 w przeglądarce Firefox?


Przechodzimy kolejno do: Narzędzia -> Opcje -> Dodatki. Usuwamy dodatki związane z nazwą QVO6 lub QVO6.com.

Aby usunąć QVO6 ze strony startowej: Narzędzia -> Opcje -> Ogólne i wpisujemy inną stronę startową.

Jak usunąć QVO6 w Google Chrome?


Wpisujemy adres chrome://extensions/ w pasku przeglądarki. Wyszukujemy rozszerzenia QVO6 lub QVO6.com i je usuwamy.

Aby usunąć QVO6 ze strony startowej: klikamy przycisk Opcje w prawym górnym rogu przeglądarki -> Ustawienia -> w polu Po uruchomieniu klikamy Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron -> klikamy na Wybierz Strony po czym usuwamy QVO6 wpisując dowolny adres interesującej nas strony startowej.

Jak usunąć QVO6 w przeglądarce Opera?

Klikamy w zakładkę Narzędzia w górnej części przeglądarki i wybieramy Preferencje. Tutaj przechodzimy do pola Strona Główna i zmieniamy z QVO6 na wybraną przez nas – np. www.google.pl.

Jak usunąć QVO6 za pomocą programów?

Warto dodatkowo wyczyścić rejestr plików używając do tego dwóch przydatnych programów, a mianowicie AdwCleaner lub CCleaner.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: