MOBILEJak przenieść aplikację na kartę pamięci?

Jak przenieść aplikację na kartę pamięci?

Nowoczesne smartfony z wyższej półki posiadają dużo wbudowanej pamięci. Model z pamięcią 16 GB to standard, coraz częściej spotyka się modele z 32 GB pamięci, są również smartfony i tablety z pamięcią 64 GB i więcej. Jeśli jednak korzystamy z modelu, który wyposażono w mniejszą pamięć, możemy skorzystać z karty pamięci, aby na niej instalować aplikacje, gry itp. Jak to zrobić?

 

Po poprawnym zainstalowaniu karty pamięci w smartfonie, większość zainstalowanych aplikacji lub gier możemy przenieść właśnie na pamięć karty uwalniając przestrzeń w pamięci wewnętrznej urządzenia.

 

Aby przenieść wybrane aplikacje na kartę pamięci, należy przejść do ustawień smartfona, a następnie wybrać opcję Aplikacje. Następnie wybieramy konkretną aplikację, klikamy na nią, a następnie z dostępnych opcji wybieramy pozycję Przenieś na kartę SD. Jeżeli opcja jest dostępna, większość danych aplikacji zostanie przeniesiona na kartę pamięci, zaś w pamięci wewnętrznej telefonu pozostaną tylko niezbędne do działania dane.

 

Należy pamiętać, że niektóre aplikacje nie mogą zostać przeniesione na kartę pamięci. Są to zazwyczaj aplikacje systemowe, które muszą być zawsze dostępne i działające, nawet gdy wyjmiemy kartę z telefonu lub ta ulegnie uszkodzeniu.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: