KOMPUTERKomputer: system nie czyta dysku przenośnego. Co robić?

Komputer: system nie czyta dysku przenośnego. Co robić?

Mimo powszechnej technologii plug and play, nie zawsze komputer chce "czytać" dysk przenośny. Nieważne czy jest to pendrive, czy dysk twardy typu HDD, po włożeniu wtyczki do USB, możemy go nie zobaczyć na liście dysków. Jak sobie z tym poradzić?

 

Najpierw warto wykluczyć, że nie jest to wina sprzętowa. Kabel może być poluzowany, a wtyczka wyrobiona. Jeśli to nie wina sprzętu, to trzeba zająć się systemem operacyjnym

Najpierw spróbuj prostą i na pozór dziwną metodę - zmień  port USB. Czasem pozwoli to wykryć dysk, bo system na nowa zacznie sprawdzanie jakie urządzenie nawiązuje kontakt z systemem. 

 

Jeśli to nie pomaga, warto sprawdzić czy dysk jest w ogóle widoczny w systemie. W tym celu trzeba wywołać program Zarządzanie komputerem. Wpisz taką frazę w wyszukiwarkę w systemie Start i uruchom narzędzie. 

 

Komputer: system nie czyta dysku przenośnego. Co robić? - zdjęcie

 

Następnie wybierz opcję Magazyn i Zarządzanie dyskami. W tym oknie pojawią się wszystkie dyski, które wykrywa komputer. Najprawdopodobniej w tym miejscu sprzęt będzie widoczny. By był dostępny dla komputera, musisz odpowiednio go oznaczyć. 

 

Komputer: system nie czyta dysku przenośnego. Co robić? - zdjęcie 2

 

Wywołaj menu prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Zmień literę dysku i ścieżki. Nadaj literę i zaakceptuj. Komputer powinien wykryć nowy dysk i pozwoli Ci go użytkować.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: