INTERNETJak przenieść zakładki w Firefox na inny komputer?

Jak przenieść zakładki w Firefox na inny komputer?

Jeśli korzystamy z jednego komputera bez reinstalacji systemu przez kilka lat oraz z jednej przeglądarki internetowej, gromadzimy olbrzymią bibliotekę ulubionych zakładek, stron, witryn, serwisów etc. Nie zawsze o wszystkim pamiętamy, więc chcemy, aby przeglądarka zrobiła to za nas. Co jednak zrobić, jeśli chcemy zmienić komputer lub system operacyjny? Jest na to sposób!

 

 

Jeśli korzystamy z przeglądarki Mozilla Firefox możemy dość prosto i szybko zapisać, a następnie przenieść wszystkie zakładki do nowego komputera lub na inne konto użytkownika. Nie jest to trudne, wystarczy uruchomić przeglądarkę korzystając z konta użytkownika, na którym zapisane są wszystkie zakładki do skopiowania. Warto zaznaczyć, że rodzaj systemu operacyjnego w tym przypadku nie gra roli.

 

W pierwszej kolejności niezbędny jest eksport zakładek z przeglądarki Firefox. W tym celu, po uruchomieniu Mozilli Firefox naciskamy klawisz ALT, a następnie na Pasku Menu wybieramy „Zakładki” i klikamy na opcji „Wyświetl wszystkie zakładki”. Możemy również skorzystać ze skrótu klawiaturowego Ctrl+Shift+B.

 

Jak przenieść zakładki w Firefox na inny komputer? - zdjęcie

 

Po chwili wyświetli się nowe okno zakładek z kilkoma sekcjami i opcjami. Aby eksportować zakładki, klikamy na „Importowanie i kopie zapasowe”, a następnie wybieramy opcję „Eksportuj zakładki do pliku HTML…”. Po wybraniu powyższej opcji możemy wybrać lokalizację, w której zapiszemy wszystkie zakładki z przeglądarki Firefox. Oczywiście najlepszym wyborem będzie pamięć zewnętrzna – zewnętrzny dysk twardy, pamięć typu flash, karta pamięci – choć najlepszym wyjściem będzie wirtualny dysk dysk w chmurze, np. Google Drive lub Dropbox. Aby zapisać zakładki wybieramy docelową lokalizację i naciskamy „Otwórz” a następnie „Zapisz”.

 

Jak przenieść zakładki w Firefox na inny komputer? - zdjęcie 2

 

Aby importować zakładki do przeglądarki Firefox uruchomić przeglądarkę, a następnie ponownie otworzyć okno zakładek wywołując je z „Paska menu” (po naciśnięciu klawisza ALT) lub za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+Shift+B. W oknie zakładek wybieramy „Importowanie i kopie zapasowe”, a następnie klikamy na opcję „Importuj zakładki z pliku HTML…”. W wyświetlonym oknie kierujemy się do lokalizacji, w której zapisaliśmy plik z zakładkami, a następnie podwójnym kliknięciem otwieramy plik HTML. Wszystkie zakładki zostaną automatycznie importowane do przedlądarki Firefox.

 

Jak przenieść zakładki w Firefox na inny komputer? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak przenieść zakładki w Firefox na inny komputer?

  • ~ NoSynAcc Powyższy opis już tak prosto nie zadziała. Teraz (kwi.2015) najlepiej zainstalować przeglądarkę SlimBoat (podobny silnik do FF), która przeniesie zakładki/ulubione do siebie, a stamtąd już będzie można jak opisano w artykule - do pliku .html.

PARTNERZY SERWISU: