INTERNETJak przeskanować komputer antywirusem online?

Jak przeskanować komputer antywirusem online?

We współczesnym, pełnym zagrożeń, Internecie, ochrona antywirusowa jest niezwykle ważna. Najlepiej posiadać stałe zabezpieczenie, jednak jeżeli jest już za późno i czujesz, że komputer jest zainfekowany, możesz sprawdzić skanery online. Pozostaje pytanie jak przeskanować komputer antywirusem online i który wybrać?

 

Z gąszczu aplikacji zaproponujemy trzy i przedstawimy ich zalety i zasadę działania. 

 

F-Secure Online Scanner

 

Jak przeskanować komputer antywirusem online? - zdjęcie

 

F-Secure Online Scanner to najmniej problemowy skaner antywirusowy w tym artykule – wystarczy pobrać niewielki plik, uruchomić go i program samodzielnie dokona skanowania i ewentualnego usunięcie zainfekowanych plików. Jego zaletą jest szybkość pobrania i prosta użytkowania. Problemem może być konieczność pobierania pliku oraz brak możliwości konfiguracji np. partycji, którą chcemy przeskanować. Większe możliwości posiada pozostała dwójka aplikacji.

 

ESET Online Scanner

 

Jak przeskanować komputer antywirusem online? - zdjęcie 2

 

Jeśli używasz Internet Explolera, to ESET Online Scanner działa w pełni online. Posiadacze Firefoksa, Chrome czy Opery muszą pobrać niewielki plik, który nie wymaga instalacji. Wystarczy go uruchomić, by po pobraniu sygnatury, rozpocząć skanowanie. 

 

Zaletą ESET Online Scanner są duże możliwości konfiguracji zakresu skanowania oraz dodatkowe opcje – możliwe jest konfigurowanie proxy, skanowanie archiwów czy korzystanie z dobrodziejstwa kwarantanny. Aplikacja wyróżnia się wysoką wykrywalnością i prostą obsługą. 

 

Kaspersky Online Scanner

 

Jak przeskanować komputer antywirusem online? - zdjęcie 3

 

Trzecią aplikacją online, którą można wykorzystać do skanowania komputera jest Kaspersky Online Scanner, bazujący na sprawdzonych rozwiązaniach jednego z najpopularniejszych antywirusów. Z tego względu to program warty uwagi, jednak jego uruchomienie może przysporzyć problemów. 

 

Na początek warto zaopatrzyć się w środowisko Java, które jest dostępne tutaj. W oknie przeglądarki, w której uruchomiamy Kaspersky Online Scanner może pojawić się monit o konieczności wyrażenia zgody na uruchomienie Javy. Gdy program załaduje się w oknie przeglądarki, konieczne jest pobranie około 160 MB – najpierw silnika antywirusa, a później bazy danych. Jak na skaner online – potężna masa danych. 

 

To trzy skanery online z krótkimi wyjaśnieniami dotyczących ich uruchomienia. Oczywiście, nie wyczerpuje to tematu, ale przeciętny internauta wybierze z tego tria program, który spełni jego oczekiwania. Może to być aplikacja szybka w obsłudze (F-Secure Online Scanner), posiadająca duże możliwości, a przy tym dość kompaktowa (ESET Online Scanner) lub potężne narzędzie, które wymaga pobrania tak dużej ilości danych, jak nie jeden tradycyjny program antywirusowy (Kaspersky Online Scanner), ale jest przy tym bardzo funkcjonalna.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: