INTERNETJak przyspieszyć internet radiowy?

Jak przyspieszyć internet radiowy?

Wiele osób do dziś skazanych jest na internet radiowy. Niestety ten typ połączenia z siecią nie zawsze jest stabilny, co może być częstą przyczyną słabszego połączenia niż wskazuje umowa. Poniżej przedstawiamy kilka porad, odpowiadając na pytanie: jak przyspieszyć internet radiowy?

 

Jak przyspieszyć internet radiowy? - zdjęcie1. Zadbaj o właściwą konfigurację i miejsce dla routera bezprzewodowego

W zależności od modelu routera, warto odwiedzić oficjalną stronę producenta, aby dowiedzieć się kluczowych wskazówek dotyczących konfiguracji. Ważna jest również odległość routera od urządzeń zewnętrznych – np. laptopa. Im dalej się znajduje, tym połączenie może być słabsze. Warto unikać różnego rodzaju ścian, drzwi i mebli – jeśli mamy taką możliwość, to wskazane jest, aby komputer nie był oddzielony od routera innymi pomieszczeniami domu. Jeśli nie ma takiej możliwości, to być może warto pomyśleć o zainwestowaniu w specjalną antenę, która wzmocni sygnał routera. Ponadto należy pamiętać o aktualnych sterownikach, które znajdziemy na oficjalnej stronie producenta.

2. Zadbaj o optymalizację systemu

Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że na słabszy transfer mają wpływ zbędne i ciągle otwarte programy. Należy wyłączyć wszelkiego rodzaju komunikatory, programy typu p2p czy klienta poczty elektronicznej. W opcjach należy wyłączyć automatyczne uruchamianie tych programów przy starcie systemu – należy korzystać z nich wyłącznie wtedy, kiedy są faktycznie potrzebne. Warto również skorzystać ze skutecznego programu antywirusowego, który ochroni komputer przed szkodliwym oprogramowaniem. Przykładem może być Avira Free Antivirus 2014 czy avast! Free Antivirus 2014.

3. Wypróbuj programy służące do przyspieszania połączenia

W sieci znajdziemy kilka ciekawych programów, które pozwolą uzyskać optymalny transfer danych. Przykładem jest SpeedConnect Internet Accelerator, Robust Internet Speed Booster czy Wifi Speed Booster.

4. Zabezpiecz router hasłem

Warto nie tylko zabezpieczyć router hasłem, lecz również zmienić je od razu przy konfiguracji na trudne do rozszyfrowania. Wiele osób zapomina o tej czynności, zostawiając domyślne hasła, które można bez trudu odszyfrować. Wskazane jest również, aby ukryć sieć przed osobami trzecimi – w tym celu należy wyłączyć w opcjach routera funkcje SSID.

5. Zadbaj o szyfrowanie sieci

W opcjach routera ustaw szyfrowanie sieci WEP i WPA. Opcje te umożliwiają ochronę sieci poprzez wygenerowane hasło, które jest trudne do złamania przez osoby niepowołane.

6. Zminimalizuj ilość podłączonych urządzeń.

W przypadku internetu radiowego warto pamiętać, że im więcej urządzeń łączy się z siecią, tym niższy jest transfer ze względu na rozdzielenie prędkości. Jeśli nie musimy w danej chwili korzystać z kilku komputerów, to ograniczmy połączenie do jednego sprzętu, a transfer od razu ulegnie poprawie.

Autor

Lukasz
2+2=

Komentarze - Jak przyspieszyć internet radiowy?

  • ~ szymon Ło ale pomoga ...!... u 0/10

PARTNERZY SERWISU: