INTERNETJak rozdzielić internet radiowy z PPPoE na dwa komputery w routerze TP-Link

Jak rozdzielić internet radiowy z PPPoE na dwa komputery w routerze TP-Link

W tym poradniku pokazujemy w kilku prostych krokach jak rozdzielić internet radiowy z PpoE na dwa komputery na przykładzie routera TP-Link.

 

Jak rozdzielić internet radiowy z PPPoE na dwa komputery w routerze TP-Link - zdjęcie

Jak rozdzielić internet radiowy z PPPoE na dwa komputery

1. W pierwszej kolejności musimy posiadać login i hasło od dostawcy internetu radiowego.

2. Podłączamy do komputera router, którego chcemy chcemy skonfigurować pod kątem dostępu do sieci, natomiast kabel od dostawcy należy podłączyć do portu WAN routera. Warto pamiętać, aby odłączyć inne programy obsługujące połączenia PPPoE.

3. Podłączamy urządzenia do sieci – np. dwa komputery, a następnie konfigurujemy router TP-Link. W pasku przeglądarki wpisujemy adres routera – domyślnie będzie to 192.168.0.1, 192.168.1.1 lub tplinklogin.net, po czym wciskamy Enter.

4. Podajemy login i hasło – domyślnie: admin, admin. Przechodzimy do zakładki Network, następnie WAN, po czym w polu WAN Connection Type wybieramy PPPoE.

5. Przechodzimy do pola User Name, wpisując nazwę konta przydzielonego przy instalacji bądź zaznaczone na umowie przez dostawcę sieci. W polu Password/Confirm Password podajemy hasło do konta mailowego lub hasło dostępowe podane na umowie.

6. Teraz zaznaczamy opcję Connect Automatically, po czym wciskamy Connect i czekamy na niebieski napis Connected (połączony).

7. Zmiany zapisujemy przyciskiem Save, którego znajdziemy na dole strony konfiguracyjnej.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: