SOFTWAREJak sformatować pendrive

Jak sformatować pendrive

Przenośne pamięci USB, czyli pendrive'y są obecnie niezwykle popularna. Ich pojemności sięgają kilkudziesięciu, a nawet kilkuset gigabajtów, co daje nam niemal nieograniczone możliwości w kwestii szybkiego przenoszenia danych z jednego komputera na inny. Czasem jednak zdarza się, że po włożeniu pendrive'a do portu USB pojawia się komunikat, że urządzenie nie zostało sformatowane lub jest źle sformatowane. Nie oznacza to jednak, że nasza pamięć jest uszkodzona. Aby wszystko wróciło do normy należy ją najprawdopodobniej sformatować. Jak to zrobić? Już wyjaśniamy!

 

Jak sformatować pendrive - zdjęcie

 

Formatowanie przenośnych pamięci USB jest dość prostą czynnością i nie zazwyczaj nie zajmuje więcej niż kilka minut. Jeśli chcemy poprawnie sformatować pendrive'a na początku umieszczamy go w porcie USB. Następnie otwieramy Mój Komputer. Tam po chwili powinna pojawić się ikona z naszą pamięcią. Klikamy na nią prawym przyciskiem myszy.

 

Jak sformatować pendrive - zdjęcie 2

 

Z menu podręcznego wybieramy Formatuj (angielski: Format). Na ekranie pojawi się kolejne okno, gdzie dostępnych jest kilka opcji. Pozwalają one między innymi na zmianę nazwy (wolumenu) naszego pendrive'a (w tym przypadku jest to Toshiba), na wybranie systemu plików (radzimy wybrać FAT32) oraz na wybór szybkiego/standardowego trybu formatowania. Starajcie się formatować pamięć w trybie standardowym (odznaczone okienko Szybkie Formatowanie).

 

Jak sformatować pendrive - zdjęcie 3

 

Trwa ono nieco dłużej, ale pozwala na dokładniejsze sformatowanie urządzenia, co w przyszłości może zapobiec występowaniu błędów. Na koniec klikamy Start i rozpoczyna się proces formatowania. Po kilku minutach możemy cieszyć się na nowo sformatowanym urządzeniem. Pamiętajmy jednak, że proces formatowania KASUJE wszystkie, wcześniej zapisane na pendrive'ie dane.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: