SOFTWAREJak i czym otworzyć plik LNK?

Jak i czym otworzyć plik LNK?

Czasami chcąc otworzyć jakiś program lub plik pojawia się problem – system nie jest w stanie prawidłowo wykonać danej operacji. Niestety zazwyczaj dzieje się tak z niewyjaśnionych przyczyn i dość trudno szybko znaleźć odpowiednią diagnozę. Podobnie jest z plikami z rozszerzeniem LNK. Jak i czym je otworzyć?

Już na początku warto zaznaczyć, że nie znajdziemy żadnego programu, który byłby w stanie szybko i sprawnie otworzyć plik z rozszerzeniem LNK. Dlaczego? Jest to po prostu rozszerzenie skrótu, zaś ten skrót prowadzi do odpowiedniego programu. Mówiąc w wielkim uproszczeniu, pliki z rozszerzeniem LNK to skróty pozwalające uruchamiać przypisane do nich programy. Może to być skrót do odtwarzacza multimediów lub gry umieszczony na pulpicie komputera. Jeśli dana gra lub program został uszkodzony lub usunięty z komputera, to pozostawiony na pulpicie lub w dowolnym folderze skrót przestaje działać.

Jak i czym otworzyć plik LNK? - zdjęcie

Oczywiście jedynym rozwiązaniem jest ponowna instalacja programu, do którego odnosił się dany skrót. Jeśli nie możemy uzyskać takiej informacji lub po prostu nie pamiętamy, do czego odnosił się niedziałający skrót, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na niedziałającym skrócie, wybrać Właściwości, a następnie sprawdzić ścieżkę w polu Element docelowy. Zazwyczaj po nazwie folderu będziemy w stanie poznać, jaki to program. Zazwyczaj skróty przestają działać, gdy program zostaje usunięty, przeniesiony lub odinstalowany.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: