SOFTWAREJak zainstalować DirectX?

Jak zainstalować DirectX?

Aktywni gracze, którzy codziennie spędzają kilka godzin przy swojej ulubionej grze temat bibliotek DirectX znają na wskroś. Jeśli jednak ktoś jest początkującym graczem i chce zagrać w nową grę, pojęcie DirectX może być mu obce. Jak więc zainstalować DirectX, aby najnowsze gry uruchamiały się bez problemu?

Oczywiście płynność oraz jakość grafiki zależy w głównej mierze od parametrów komputera, ale najnowsze tytuły bez najnowszych bibliotek DirectX mogą nie działać właściwie. Swoją drogą Microsoft DirectX jest dołączony do systemu operacyjnego Windows i stanowi jego integralny składnik. Program DirectX można zaktualizować, stosując najnowszy dodatek Service Pack lub inne aktualizacje za pomocą usługi Windows Update. Najnowsze biblioteki możemy również pobrać z sieci, między innymi z naszego działu Biblioteki multimedialne i kodeki.

Zanim przejdziemy do instalacji warto sprawdzić, która wersja DirectX działa na konkretnym systemie operacyjnym.

DirectX 11.2 - Windows 8.1 Preview, Windows RT 8.1 Preview i Windows Server 2012 R2 Preview.

DirectX 11.1 - Windows 8, Windows RT i Windows Server 2012, Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 (SP1) i Windows Server 2008 R2 z dodatkiem SP1 wraz z zainstalowaną aktualizacją 2670838.

DirectX 11.0 - Windows 7 i Windows Server 2008 R2, Windows Vista z dodatkiem Service Pack 2 (SP2) i Windows Server 2008 z dodatkiem SP2 wraz z zainstalowaną aktualizacją 971644 lub 971512.

DirectX 10.1 - Windows Vista z dodatkiem SP1 lub nowsza wersja i Windows Server 2008 lub nowsza wersja.

DirectX 10.0 - Windows Vista.

DirectX 9.0C - Windows XP z dodatkiem SP2 lub nowsza wersja, Windows XP x64 Edition z dodatkiem SP1 lub nowsza wersja i Windows Server 2003 z dodatkiem SP1 lub nowsza wersja.

Aby zainstalować DirectX wystarczy go pobrać ze strony Microsoft lub naszego działu Biblioteki multimedialne i kodeki (np. DirectX 10). Po pobraniu klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na pobranym pliku, a następnie wybieramy lokalizację, w której zostaną umieszczone wszystkie pliki. Po chwili w wybranej lokalizacji pojawią się wszystkie pliki – klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na pliku DXSETUP.exe.

Jak zainstalować DirectX? - zdjęcie

Następnie wystarczy podążać etapami instalatora, zaś po instalacji ponownie uruchomić komputer.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: