MOBILEJak skutecznie oczyścić dyski ze śmieci?

Jak skutecznie oczyścić dyski ze śmieci?

Po kilku miesiącach intensywnego korzystania z komputera, jego wydajność może wyraźnie spaść, ale największym problemem jest uciekające wolne miejsce na dysku twardym, w szczególności na partycji systemowej. Czemu tak się dzieje? To przede wszystkim pliki tymczasowe, które gromadzą się w różnych katalogach i tak naprawdę są całkowicie zbędne. Na szczęście są narzędzia, które szybko i sprawnie rozwiązują ten problem.

Ręczne usuwanie wszystkich plików tymczasowych jest co prawda możliwe, ale to bardzo czasochłonne i żmudne zajęcie. Czemu więc nie przekazać tego obowiązku specjalnemu programowi, który sam wyszuka, a następnie usunie wszystkie zbędne i zajmujące miejsce na dysku pliki?

Przykładem takiego programu jest Clean Master. To bardzo proste w obsłudze narzędzie i nawet początkujący użytkownicy poradzą sobie ze wszystkimi opcjami. Po uruchomieniu odbywa się analiza dysków i skanowanie w poszukiwaniu zbędnych danych na wszystkich partycjach lub w wybranych lokalizacjach. Po kilku chwilach pojawiają się pierwsze dane na temat wyszukanych plików tj. ich wielkość, lokalizacja, typ itp. Za pomocą programu Clean Master możemy również skanować i czyścić dedykowane dla systemu aplikacje tj. sklep Metro w Windows 8, czy też klient pocztowy Windows Live Mail. Oczywiście program radzi sobie z przeglądarkami internetowymi, takimi jak Mozilla Firefox, Internet Explorer, Google Chrome czy Opera i usuwa wszelkie generowane przez nie dane czyli historia, pliki tymczasowe, cookie itp. Clean Master czyści również dane z programów innych firm, jak i z systemu operacyjnego, usuwa dane tymczasowe z pakietów ochronnych, pliki śledzące Adobe Flash Playera itp.

Po pobraniu, zainstalowaniu i uruchomieniu programu pojawi się główne okno. Analiza dysku w poszukiwaniu śmieci rozpocznie się automatycznie.

Jak skutecznie oczyścić dyski ze śmieci? - zdjęcie

Po zakończeniu skanowania pojawi się lista typów plików tj. System cache, Web cache itp. W niektórych przypadkach program będzie w stanie rozpoznać nawet kilkanaście GB śmieci możliwych do usunięcia.

Jak skutecznie oczyścić dyski ze śmieci? - zdjęcie 2

Jeśli chcemy usunąć dane pliki, klikamy na przycisk „Clean Now”. Po chwili rozpocznie się usuwanie zbędnych plików.

Jak skutecznie oczyścić dyski ze śmieci? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: