INTERNETJak skrócić adres strony internetowej?

Jak skrócić adres strony internetowej?

Chcesz przesłać komuś w sms adres internetowy, ale jest on zbyt skomplikowany do przepisania, albo wyczerpuje limit 160 znaków? A może chcesz nanieść adres do awatara czy sygnaturki na forum, ale jest nieestetyczna lub zbyt długa? Możesz skorzystać z serwisów oferujących skracanie adresu internetowego. Proces przebiegnie szybko i bezpłatnie. 

 

Jak skrócić adres strony internetowej? - zdjęcie

 

Jedną z najciekawszych usług oferujących skracanie linków jest witryna skroc.pl, która poza wygodnym interfejsem pozwalającym w kilka sekund wykonać zadanie, posiada również wiele ciekawych funkcji dodatkowych.

 

Proces skracania przebiega w następujących etapach:

1.Należy podać adres skracanego linka

2.Wybrać domenę, która będzie początkiem dla naszego skróconego adresu np. skroc.pl/tresclinka lub urwij.pl/tresclinka

3.W kolejnym oknie można wybrać treść, która będzie widoczna w nowym adresie po znaku „/” lub zostawić bez zmian – wówczas system przygotuje losowy ciąg znaków np. qwrty.

4.Opcja maskowanie pozwala na ukrycie rzeczywistego adresu, do którego odnosimy przez link skroc.pl. Po zastosowaniu tego rozwiązania strona w pasku adresu będzie posiadała nadal formę skrótową. Jeśli nie włączymy tej opcji, to po kliknięciu na skrócony link, w pasku adresu przeglądarki pojawi się właściwy adres.

5.Funkcja ważności pozwala ustawić datę, po której dany skrót przestanie działać

6.Poza tym adres można zablokować hasłem lub uczynić prywatnym, tak by nie był dostępny dla wyszukiwarek.

 

Po ustawieniu wszystkich opcji należy skrócić link, po czym zostaniemy przeniesieni do karty zawierającej bezpośredni link, link w formacie html oraz BB Code (na forum internetowe).

 

 

Jak skrócić adres strony internetowej? - zdjęcie 2

 

Skrót w podstawowej formie będzie aktywny przez rok od momentu jego utworzenia w przypadku otworzenia przez przynajmnie jedną osobę.

 

Jak skrócić adres strony internetowej? - zdjęcie 3

 

W skroc.pl możliwe jest zarządzanie adresem. Można założyć konto użytkownika lub wykorzystać link do panelu zarządzającego linkiem, który pojawia się tuż po wygenerowaniu odnośnika.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: