INTERNETJak skuteczniej szukać informacji za pomocą przeglądarki Firefox?

Jak skuteczniej szukać informacji za pomocą przeglądarki Firefox?

Nie jest wielką tajemnicą, że Internet to ogromna skarbnica wiedzy. Przy odpowiednim treningu i doświadczeniu, można tam znaleźć informacje praktycznie na każdy temat. Co prawda niekiedy wyszukiwanie konkretnej informacji może trwać bardzo długo, ale za pomocą specjalnego dodatku do przeglądarki Mozilla Firefox.

 

W większości przypadków szukając konkretnych informacji w sieci, na przykład do pracy semestralnej lub referatu do szkoły musimy spędzić mnóstwo czasu na eliminacji złych pozycji, błędnych propozycji wyszukiwarki itp. Jeśli jednak chcemy zarówno oszczędzić czas, jak i doprecyzować wyniki wyszukiwania, powinniśmy zwrócić uwagę na ciekawy dodatek do przeglądarki Firefox o nazwie Hugo. Po instalacji dodatku integruje się on z przeglądarką i pozwala szybko i komfortowo wyszukiwać informacje na wielu zakładkach jednocześnie. Sprawdźmy więc, jak to działa.

 

W pierwszej kolejności należy oczywiście wyszukać i pobrać dodatek Hugo. W tym celu przechodzimy do menu Firefox, klikamy opcję „Dodatki”, a następnie przechodzimy do sekcji „Pobierz dodatki”. W prawym górnym okienku wyszukiwania wpisujemy nazwę dodatku i klikamy Enter. Po chwili na liście pojawi się wyszukiwany dodatek – klikamy na niego dwukrotnie, a następnie klikamy na opcję „Zainstaluj”. Dodatek zostanie pobrany i zainstalowany, zaś jego działanie zostanie aktywowane po ponownym uruchomieniu przeglądarki.

 

Jak skuteczniej szukać informacji za pomocą przeglądarki Firefox? - zdjęcie

 

Po uruchomieniu dodatku i włączeniu wyszukiwania treści (skrót Ctrl+F) pojawi się specjalny pasek boczny, w którym możemy wpisać szukaną frazę. Aby wyszukać frazę we wszystkich zakładkach, klikamy wspomnianą już ikonkę rozszerzenia Hugo. Po chwili pojawi się lista wszystkich wystąpień wybranego słowa we wszystkich otwartych w danym momencie zakładkach. W zależności od liczby otwartych zakładek, ilości treści etc. skanowanie w poszukiwaniu wpisanego zagadnienia może potrwać od kilku sekund do nawet kilku minut.

 

Jak skuteczniej szukać informacji za pomocą przeglądarki Firefox? - zdjęcie 2

 

Dodatek Hugo to świetne rozwiązanie dla osób, które próbują szukać konkretnego słowa lub zdania w wielu zakładkach jednocześnie. Zamiast wertować długich i zalanych tekstem stron w poszukiwaniu jednej definicji, wystarczy wpisać wybrane słowo, a następnie sprawdzić w którym miejscu w tekście i w której zakładce się ono znajduje. Co więcej, dodatek wyświetla całe zdanie (frazy przed i po słowie kluczowym), dzięki czemu możemy sprawdzić, czy szukana fraza bądź definicja pasuje do kontekstu opisu. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: