INTERNETJak ustawić domyślny tryb prywatny w przeglądarce?

Jak ustawić domyślny tryb prywatny w przeglądarce?

Prywatność na komputerze to bardzo ważna kwestia, szczególnie wtedy, gdy korzystamy z niego na spółkę ze współpracownikami, domownikami, znajomymi itp. Dlatego też niezwykle przydatnym dodatkiem do przeglądarki jest tryb prywatny. Jeśli bardzo często z niego korzystamy, warto ułatwić sobie sprawę i ustawić tryb prywatny jako domyślny. Jak to zrobić?

Uruchamianie trybu prywatnego jest bardzo proste – wystarczy zaledwie kilka kliknięć myszą. W przypadku Windowsa 7, tryb prywatny możemy uruchomić klikając prawym przyciskiem myszy na ikonie przeglądarki w menu Start, a następnie wybierając odpowiednią opcję z menu kontekstowego. Niestety w pośpiechu i ferworze poszukiwania ważnych informacji bądź rozrywki możemy o tym zapomnieć, a wtedy wszyscy użytkownicy komputera uzyskają dostęp do historii, plików tymczasowych i cookies, pobranych plików, loginów itp.

 

Jak ustawić domyślny tryb prywatny w przeglądarce? - zdjęcie

 

Na szczęście możemy wyeliminować ryzyko zagapienia się poprzez ustawienie domyślnego trybu prywatnego w przeglądarce. W tym celu zmodyfikujemy najczęściej używany skrót przeglądarki (może to być Google Chrome, Mozilla Firefox etc.). W pierwszym kroku musimy przekleić skrót do przeglądarki na pulpit. Po dokonaniu modyfikacji skrót możemy przenieść w dowolne miejsce.

Po przeniesieniu, klikamy na skrót prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy „Właściwości”. W nowym oknie wyszukujemy sekcję o nazwie „Element docelowy” i na końcu ścieżki dopisujemy odpowiedni dla danej przeglądarki parametr. W przeglądarkach Internet Explorer oraz Mozilla Firefox będzie to parametr „-private”. Jeśli korzystamy z przeglądarki Google Chrome musimy wpisać parametr „-incognito”, w Operze natomiast „-newprivatetab”.

Po wpisaniu odpowiedniego dla danej przeglądarki parametry klikamy na przycisk „Zastosuj”, a następnie na „Ok” aby zamknąć okno edycji. Od teraz zmodyfikowany skrót będzie uruchamiał przeglądarkę od razu w trybie prywatnym.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak ustawić domyślny tryb prywatny w przeglądarce?

  • ~ kokos Nie wiem gdzie to dopisać,dopisuje na końcu i wyskakuje że nie można dopisać.
  • ~ mlkf W Operze wersja 28.xxx należy we właściwościach skrótu dopisać po spacji --private

PARTNERZY SERWISU: