INTERNETJak zapisać stan oraz zwiększyć wydajność w grach na Google Chrome?

Jak zapisać stan oraz zwiększyć wydajność w grach na Google Chrome?

Zwiększanie wydajności w grach

 

Przeglądarka Google Chrome jest znana z dość dużego apetytu na zasoby, szczególnie w momencie, gdy jednocześnie otwieramy kilka lub kilkanaście zakładek. Aby się o tym przekonać, wystarczy otworzyć Menedżera zadań Windows (Ctrl+Shift+Esc), a następnie na liście procesów znaleźć te odpowiedzialne za Google Chrome.
Zużycie pamięci tyczy się również gier na Google Chrome. Proste i mało skomplikowane gry, takie jak Pasjans czy inne gry karciane potrzebują niewielkiej ilości pamięci i zasobów procesora, ale bardziej rozbudowane pozycje, takie jak np. Angry Birds potrzebują nawet kilkaset MB pamięci RAM. Warto również pamiętać o zwolnieniu zasobów systemu zamykając zbędne zakładki w Google Chrome w czasie gry.

 

Jak zapisać stan oraz zwiększyć wydajność w grach na Google Chrome? - zdjęcie

 

Zapisywanie stanu gry

 

Większość gier dostępnych w Chrome Web Store zapisuje stany oraz dane użytkownika w chmurze. Oznacza to, że w każdej chwili możemy kontynuować grę od ostatniego punktu kontrolnego z dowolnego komputera w dowolnej lokalizacji - zazwyczaj wystarczy zalogować się do swojego konta Google. Ponadto większość gier instaluje się na przeglądarce, a nie na dysku komputera, dlatego też po dokonaniu synchronizacji mamy do nich dostęp z innego komputera.

 

Gry na komputerze czy na przeglądarce Google Chrome?

 

Oczywiście nie porównujemy gier zaawansowanych, zajmujących kilka lub kilkanaście GB miejsca na dysku z prostą gierką na przeglądarce. Zestawiając ze sobą te same pozycje, np. Angry Birds w wersji instalacyjnej i jako dodatek do Google Chrome, lepszym wyborem wydaje się ta druga wersja. Jak już wspominaliśmy, gra tego typu nie wymaga instalacji na dysku, zapisuje dane w chmurze, mamy do niej dostęp z każdego miejsca i dowolnego komputera, a na dodatek jest w pełni darmowa i legalna. Dla wielu osób są to wystarczające argumenty. A Wy gracie w gry na przeglądarkach? Jakie są wasze ulubione pozycje?

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: