INTERNETJak ustawić proxy?

Jak ustawić proxy?

największą zaletą wynikającą z korzystania z serwera proxy jest znacznie szybsze ładowanie się zawartości stron internetowych. Dziś zademonstrujemy Wam w jaki sposób ustawić serwer proxy w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych takich, jak Google Chrome, Firefox oraz Internet Explorer. Serwer taki pozwala nam także ukrywać nasze IP. Inni użytkownicy będą widzieć jedynie adres serwera proxy, z którego korzystamy przez co stajemy się niemal całkowicie anonimowi.

 

 

Listę serwerów proxy, które możemy wykorzystać znajdziecie pod adresem: https://proxy.net.pl/listy-bramek-proxy-16.html. Aby ustawić któryś z nich w przeglądarce należy:

 

Google Chrome

Na początku klikamy w ikonę menu w prawym górnym rogu przeglądarki. Następnie przechodzimy do Opcji i rozwijamy menu Dla zaawansowanych. Teraz wybieramy Zmień ustawienia serwera proxy. Kolejny krok to wybór zakładki Połączenia > Ustawienia sieci LAN. Następnie zaznaczamy Użyj serwera proxy dla sieci LAN i wpisujemy adres wybranego przez nas serwera. Na końcu potwierdzamy całą operację klikając w OK i gotowe.

 

Jak ustawić proxy? - zdjęcie

 

Mozilla Firefox

W Mozilla Firefox sprawa wygląda równie prosto, co w przypadku przeglądarki od Google. Z menu głównego wybieramy Narzędzia > Opcje > Ustawienia zaawansowane. Teraz klikamy w Sieć i w polu Połączenie wybieramy Ustawienia. Tam zaznaczamy Ręczna konfiguracja serwerów proxy, a w polu Serwer proxy HTTP wpisujemy wybrany adres serwera oraz port. Na końcu zaznaczamy opcję Użyj tego serwera proxy dla wszystkich protokołów i gotowe.

 

Jak ustawić proxy? - zdjęcie 2

 

Internet Explorer

W przypadku Internet Explorera sprawa jest jeszcze prostsza. Tutaj wystarczy wybrać Narzędzia > Opcje Internetowe i otworzyć zakładkę Ustawienia sieci LAN. Tam zaznaczamy Użyj serwera procy dla sieci LAN i wpisujemy adres wcześniej wybranego serwera. Całą operację na końcu potwierdzamy poprzez kliknięcie przycisku OK.

 

Jak ustawić proxy? - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: