INTERNETJak usunąć konto na Twitterze?

Jak usunąć konto na Twitterze?

Popularność portali społecznościowych rośnie praktycznie z dnia na dzień. Dla jednych to zaleta, inni zaś mogą nie być zachwyceni, że ich konto mimo ustawień dot. Prywatności może być dostępne dla tysięcy innych użytkowników. Niektórzy posuwają się do ostateczności i usuwają konto. Sprawdźmy więc, jak usunąć konto na Twitterze.

Usunięcie konta na Twitterze nie jest trudne i można to zrobić w kilka chwil. W pierwszej kolejności logujemy się na swoje konto, a następnie przechodzimy do stawień konta.

Jak usunąć konto na Twitterze? - zdjęcie

W następnym kroku, na samym dole strony klikamy na opcję „Dezaktywuj moje konto”.

Jak usunąć konto na Twitterze? - zdjęcie 2

Po chwili pojawi się lista zasad i ostrzeżeń związanych z dezaktywacją konta. Należy się z nią zapoznać, a następnie kliknąć „Dezaktywuj @...”.

Jak usunąć konto na Twitterze? - zdjęcie 3

Twitter to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Co prawda nie udostępniamy tam tak wielu danych jak na Facebooku, ale mimo to niektórzy mogą chcieć usunąć zapisane tam konto. Jak to zrobić?

 

Logujemy się więc na nasze konto Twitterowe z laptopa lub komputera stacjonarnego, a następnie wykonujemy kilka prostych czynności. W pierwszym kroku klikamy na ikonę znajdującą się w prawym górnym rogu – „Profil i ustawienia”.

 

Następnie z listy opcji wybieramy „Profil” i w nowo otwartej karcie, na samym dole znajdziemy pozycję „Dezaktywuj konto”. Po wciśnięciu i spełnieniu wszystkich warunków, konto zostanie usunięte z serwisu wraz z zapisanymi danymi, zdjęciami, wiadomościami etc.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: