MOBILEJak i czym otworzyć plik VOB?

Jak i czym otworzyć plik VOB?

Ilość formatów multimedialnych jest ogromna. Niezliczona liczba formatów muzycznych z MP3 oraz FLAC na czele, do tego liczne formaty graficzne no i formaty video, w których prym wiedzie AVI czy też MKV. Mimo popularności tych formatów nadal możemy trafić na stosunkowo nieznane i mało popularne formaty. Przykładem może być plik video VOB. Jak i czym otworzyć tego typu materiał?

Na dobrą sprawę, jeśli w komputerze mamy zainstalowane najnowsze paczki kodeków i filtrów multimedialnych, z odtworzeniem tego pliku powinien poradzić sobie praktycznie każdy program multimedialny. Jeśli jednak mamy drobne problemy, materiał zacina lub jest słabej jakości, możemy pokusić się o zainstalowanie programu zewnętrznego, na przykład GOM Player.

GOM Player to program służący do odtwarzania zarówno plików audio, jak i wideo, zaś dzięki swojej funkcjonalności, prostocie obsługi oraz możliwości odtwarzania plików w wielu różnych formatach, zyskuje coraz większą popularność. Program poradzi sobie z obsługą plików zapisanych w najróżniejszych formatach, takich jak AVI, XviD, DivX, FLV1, AC3, OGG, MP4, H263, czy niezbędny w naszym przypadku VOB. Co więcej, program będzie działał bez konieczności wyszukiwania i doinstalowywania różnego rodzaju filtrów i kodeków.

Jak i czym otworzyć plik VOB? - zdjęcie

Co więcej, za pomocą programu GOM Player jesteśmy w stanie odtworzyć uszkodzone lub nie w pełni pobrane z Internetu pliki, co z kolei umożliwi sprawdzenie, czy pobierany materiał jest odpowiedniej jakości itp. Zaimplementowana opcja Screen Capture pozwala zaś na przechwytywanie obrazu z aktualnie oglądanego filmu. GOM Player umożliwia także użytkownikowi wczytywanie napisów do filmów (SMI, SRT, RT, SUB) oraz ich dostosowanie do indywidualnych potrzeb (wielkość, rodzaj i kolor czcionki, pozycja na ekranie ,itd.).

Działanie programu nie odbiega od innych tego typu rozwiązań. Po zainstalowaniu programu GOM Player wszystkie pliki multimedialne automatycznie integrują się z aplikacją. Jeśli chcemy odtworzyć plik VOB wystarczy kliknąć na nim dwukrotnie lewym przyciskiem myszy. Jeśli to nie zadziała, należy uruchomić program, a następnie przenieść plik VOB na okno GOM Player – odtwarzanie powinno rozpocząć się automatycznie.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: