KOMPUTERJak włączyć Bluetooth w laptopie?

Jak włączyć Bluetooth w laptopie?

Laptop, lub częściej spotykany notebook to urządzenie mobilne wyposażone w wiele systemów wspomagających komunikację bezprzewodową. Oczywiście najważniejszy jest moduł WiFi, umożliwiający na przykład podłączenie się do bezprzewodowej sieci z internetem np. w kawiarni lub firmie, ale równie ważny jest Bluetooth, pozwalający np. połączyć się z telefonem. Sprawdźmy więc, jak włączyć Bluetooth w laptopie.

Niestety nie ma jednego i w pełni skutecznego sposobu na włączenie Bluetooth w laptopie, gdyż jak to zwykle bywa, każdy producent przewidział własny sposób na uruchomienie tego modułu. Co więcej, nie każde urządzenie jest wyposażone w tę funkcję, dlatego też warto zajrzeć do instrukcji obsługi komputera lub dokładnie sprawdzić, czy na obudowie widoczne jest charakterystyczne logo Bluetooth.

Jak włączyć Bluetooth w laptopie? - zdjęcie

W niektórych urządzeniach wystarczy nacisnąć odpowiednią konfigurację klawiszy na klawiaturze tj. FN+Bluetooth. Klawisz Bluetooth zazwyczaj ukryty jest pod jednym z klawiszy funkcyjnych, np. F3 itp. Niekiedy włączenie Bluetooth ogranicza się do przełączenia suwaka na obudowie komputera (głównie w starszych modelach). Jeśli te sposoby nie działają, warto sprawdzić, czy moduł Bluetooth ma odpowiednie sterowniki.

Aby to sprawdzić, przechodzimy do menu Start, następnie wchodzimy do Panelu sterowania i odszukujemy Sprzęt i dźwięki. Następnie wchodzimy w Urządzenia Bluetooth, przechodzimy do Ustawień i w zakładce Opcje zaznaczamy funkcję odnajdywania. Bluetooth powinien automatycznie się uruchomić i zacząć „szukać” innych urządzeń w aktywnym łączem.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: