KOMPUTERJak włączyć kamerę na laptopie?

Jak włączyć kamerę na laptopie?

Urządzenia mobilne, takie jak tablety czy laptopy wyposażone są w kamery, które pozwalają prowadzić rozmowy za pośrednictwem Internetu z wykorzystaniem obrazu. Niestety w przypadku laptopów (notebooków, netbooków, ultrabooków itp.) niezbędne są do tego celu sterowniki, choć i to nie zawsze pomaga. Sprawdźmy więc, jak włączyć kamerę na laptopie.

Obecnie praktycznie każdy laptop wyposażony jest we wbudowaną kamerkę internetową, zaś urządzenie powinno być wyposażone w odpowiednie sterowniki, które pozwolą na prawidłowe funkcjonowanie kamerki. Jeśli kupujemy komputer w sklepie nie powinno być z tym problemów. Co więcej, obecnie oferowane komputery w większości przypadków sprzedawane są z nowym systemem operacyjnym, który sam w sobie posiada niezbędne sterowniki umożliwiające pracę podzespołów włącznie z kamerką w laptopie.

Należy również pamiętać, że podczas zwykłej pracy z komputerem kamerka jest wyłączona i należy ją uruchomić w specjalnym programie lub odpowiednią kombinacją klawiszy. Owe kombinacje różnią się w zależności od modelu i firmy urządzenia – niekiedy jest to kombinacja klawiszy Fn+V, Fn+C itp. Ponadto w większości przypadków kamerka uruchamia się automatycznie w razie potrzeby, np. przy rozpoczęciu wideorozmowy poprzez wybrany program (Skype, GG, itd). Jeśli tak się nie dzieje, powinniśmy sprawdzić w ustawieniach programu komunikacyjnego, czy jest wybrane odpowiednie urządzenie do wideorozmów.

Jak włączyć kamerę na laptopie? - zdjęcie

Jeśli mimo wszystkich prób kamerka nie uruchamia się, zaś w ustawieniach programu (np. Audio/Wideo) nie możemy znaleźć kamerki internetowej, zapewne nie są zainstalowane niezbędne sterowniki. W tym celu należy zainstalować je z dołączonej do komputera płyty, bądź też pobrać ze strony internetowej producenta np. Asus, Samsung, HP itp.

Jak włączyć kamerę na laptopie? - zdjęcie 2

Możemy również sprawdzić, czy kamera nie posiada mechanicznej przesłony oraz czy nie jest wyłączona w systemie Bios. Aby wejść do Biosu należy nacisnąć odpowiedni klawisz. W zależności od modelu jest to F9, Delete, F11 itp. Aby to sprawdzić, należy sprawdzić to w instrukcji obsługi danego urządzenia. Ustawień dot. kamerki powinniśmy szukać pod pojęciem „Web Camera”.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: