INTERNETJak włączyć lub wyłączyć panel boczny Facebooka w przeglądarce Firefox?

Jak włączyć lub wyłączyć panel boczny Facebooka w przeglądarce Firefox?

Obecnie portal społecznościowy Facebook przeżywa prawdopodobnie szczyt popularności, choć pogłoski głoszą, że użytkownicy powoli przenoszą się m.in. na portal Instagram. Tak czy inaczej miliony użytkowników nadal często korzystają z tej formy kontaktu ze znajomymi i rodziną. Obecnie po wielu zmianach Facebook wygląda nieco inaczej, zmieniła się również forma komunikacji. Sprawdźmy, jak włączyć lub wyłączyć boczny panel w przeglądarce Firefox.

Osoby, które często korzystają z komunikatora na Facebooku z pewnością docenią przydatny dodatek. Chodzi o panel boczny w przeglądarce Firefox, który umożliwia kontakt ze znajomymi praktycznie przez cały czas bez znaczenia, czy przeglądamy profile na Facebooku, czy szukamy informacji w sieci itp. Na szczęście w każdej chwili w przeglądarce Mozilla Firefox możemy włączyć taki panel, a następnie w razie potrzeby wyłączyć. Sprawdźmy, jak to zrobić.

Oczywiście w pierwszej kolejności uruchamiamy przeglądarkę Firefox, a następnie przechodzimy na stronę główną Facebooka i logujemy się na swoje konto. Następnie musimy odwiedzić następującą stronę: www.facebook.com/about/messenger-for-firefox. Aby zainstalować i włączyć dodatek w postaci panelu bocznego w Firefox klikamy na przycisk „Włącz” i potwierdzamy chęć instalacji przyciskiem OK.

Jak włączyć lub wyłączyć panel boczny Facebooka w przeglądarce Firefox? - zdjęcie

Po instalacji dodatku podstawowe usługi Facebooka wraz z panelem bocznym pojawią się w oknie przeglądarki. Rzecz jasna obsługa wszystkiego jest bardzo prosta i każdy, nawet początkujący użytkownik portalu Facebook poradzi sobie ze wszystkimi opcjami i możliwościami.

Wyłączenie panelu jest bardzo proste - wystarczy kliknąć na odpowiedni przycisk na pasku narzędzi Firefox – Facebook Messenger – a następnie z menu kontekstowego wybrać „Pokaż panel boczny”. W tan sam sposób możemy ponownie uruchomić panel boczny.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: