KOMPUTERJak sprawdzić czy ktoś korzysta z mojej sieci bezprzewodowej Wi-Fi

Jak sprawdzić czy ktoś korzysta z mojej sieci bezprzewodowej Wi-Fi

Szybki internet pewnego dnia zaczyna podejrzanie wolno pracować? Komputer masz wyczyszczony ze zbędnych programów, w tle nie działają inne programy, a mimo to prędkość nadal jest niższa niż powinna? Być może ktoś wbrew naszej woli korzysta z naszej sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Poniżej przedstawiamy jak sprawdzić czy ktoś korzysta z naszej sieci bezprzewodowej Wi-Fi.

 

Jak sprawdzić czy ktoś korzysta z mojej sieci bezprzewodowej Wi-Fi - zdjęcie

1. Przechodzimy do ustawień routera, a następnie w wierszu poleceń wpisujemy komendę ipconfig.

2. Sprawdzamy adres bramy – tzw. Gateway.

3. Następnie w przeglądarce internetowej wpisujemy ten adres - adres bramy.

4. Teraz powinniśmy przejść do strony logowania routera. Należy wpisać login i hasło – jeśli nie pamiętamy to z pewnością znajduje się w instrukcji obsługi.

5. Przechodzimy do zakładki statistic/wire statistic i sprawdzamy, czy w ostatnim czasie nie było połączeń z innego IP do naszego routera.

6. Dla bezpieczeństwa warto od razu zmienić hasło. W tym celu należy wybrać szyfrowanie WPA + TKIP, a następnie wymyśleć długie i skomplikowane hasło – najlepiej składające się z wielkich i małych liter, a także cyfr i innych znaków dostępnych na klawiaturze. Najlepiej, aby nowe hasło nie przedstawiało konkretnego słowa, tylko było połączeniem przypadkowych znaków, gdyż wtedy trudniej będzie go można rozszyfrować.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: