INTERNETJak wysłać duży plik mailem?

Jak wysłać duży plik mailem?

Wysyłanie plików o dużych rozmiarach jako załącznik w mailu od zawsze było problemem. Choć teraz większość serwisów oferujących skrzynki pocztowe daje możliwość załączania kilkudziesięciu lub nawet kilkuset megabajtowych załączników to w dalszym ciągu jest to za mało dla bardziej wymagających użytkowników. Co zrobić, gdy chcemy wysłać mailem plik, który ma na przykład 1GB? Wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

 

Jak wysłać duży plik mailem? - zdjęcie

 

Najprostszym sposobem, bez konieczności dzielenia pliku i wysyłania go jako załącznika w kilku osobnych mailach jest skorzystanie z jednego z serwisów, które oferują możliwość przesyłania plików o naprawdę sporej wadze. Jednym z najlepszych naszym zdaniem jest www.wetransfer.com.

 

 

Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na brak konieczności zakładania konta czy jakiejkolwiek innej rejestracji. Po prostu wchodzimy na stronę www.wetransfer.com, z prostej w użyciu konsoli wybieramy plik lub pliki, które chcemy przesłać (łączna waga do 2GB). Następnie wpisujemy adres e-mail odbiory, swój adres e-mail oraz treść wiadomości. Klikamy przycisk TRANSFER i gotowe! Właśnie rozpoczęło się przesyłanie naszych plików z wiadomością na adres e-mail odbiorcy. Co więcej, serwis ten pozwala nam wysłać jednocześnie dany plik do więcej niż jednej osoby. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo czasu (podobnie, jak dodawanie odbiorców do tradycyjnej wiadomości e-mail). Warto dodać, że przesłane przez nas pliki są przechwowywane na serwerach wetransfer przez okres 7 dni. Po tym czasie adresaci naszej wiadomości nie będą mogli ich pobrać i konieczne będzie ich ponowne przesłanie.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: