INTERNETJak wysłać duży plik znajomemu?

Jak wysłać duży plik znajomemu?

Pisaliśmy już o możliwości wysyłania plików przez Dropboksa, co jednak jeśli nie mamy konta w tej usłudze i nie zamierzamy go zakładać? Jest jeszcze sporo możliwości. 

 

Zamiast zapychać skrzynkę pocztową, która często ma limity wielkości załącznika, możesz skorzystać z serwisów pozwalających na przesyłanie plików i generowanie unikalnego linka, z którym możesz podzielić się ze znajomym. 

 

Nieważne czy są to zdjęcia z wakacji czy skany pracy domowej – zadbaj o bezpieczeństwo. Nim zaczniesz wysyłać plik, zabezpiecz go hasłem. Najlepiej skorzystać z programu do archiwizacji: WinRar, lub 7-Zip . Narzędzi tego typu jest bardzo dużo, my pokażemy jak to zrobić za pośrednictwem darmowego narzędzia 7-Zip.

 

Zlokalizuj katalog, który chcesz wysłać i kliknij Prawym Przyciskiem Myszy. Na liście odnajdziesz 7-Zip, po rozwinięciu opcji wybierz Dodaj do archiwum.

 

Jak wysłać duży plik znajomemu? - zdjęcie

 

Teraz należy skonfigurować cechu tworzonego archiwum. W opcji format archiwum najlepiej wybrać format zip. Następnie należy wybrać hasło w sekcji Szyfrowanie. Hasło należy podać znajomemu. Nie powinno być zbyt proste, żeby nikt niepowołany nie mógł go złamać. Warto stosować wielkie i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne takie jak #!@.

 

Gdy nasz plik jest już przygotowany – możesz wybrać jeden z serwisów do udostępniania plików. Jeśli plik jest zbyt duży i nie spełnia wymagań serwisu, podczas tworzenia archiwum możesz podzielić plik na części. Użytkownik po ściągnięciu wszystkich elementów rozpocznie wypakowywanie pliku, a program sam połączy je w całość. 

 

Do wysłania możesz wykorzystać jeden z wielu darmowych serwisów: Turbobit, EgoFiles, Catshare czy RapidGator. Za każdym razem wysyłanie pliku przebiega podobnie:

 

Jak wysłać duży plik znajomemu? - zdjęcie 2

 

Wybierasz plik do wysłania i włączasz przesyłanie. W zależności od wielkości pliku oraz szybkości internetu może to trwać od kilku sekund, nawet do wielu godzin. Po tym procesie otrzymamy unikalny link. Teraz wystarczy przesłać go swojemu znajomemu i podać hasło do rozpakowania archiwum. 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: