INTERNETJak na Facebooku być niewidocznym?

Jak na Facebooku być niewidocznym?

Od jakiegoś czasu Facebook to nie tylko narzędzie do rozrywki i komunikacji pomiędzy użytkownikami, ale również narzędzie pracy dla firm. Jeśli akurat przeglądamy profil firmowy, chcemy odpowiedzieć na pytania klientów lub zmienić coś na profilu i nie chcemy, aby ktokolwiek nam przeszkadzał na czacie, warto przejść w tryb „niewidoczny”. Sprawdźmy więc, jak to zrobić.

Niestety chat Facebooka nie posiada tak rozbudowanych funkcji konfiguracyjnych jak np. GG, ale istnieje możliwość ukrycia się przed innymi użytkownikami nawet wtedy, gdy jesteśmy zalogowani. Aby to zrobić, logujemy się na swoje konto na Facebooku, a następnie klikamy na okienko chatu w prawym dolnym rogu i wybieramy opcje – ikonka kółka zębatego. Następnie z menu kontekstowego wybieramy „Ustawienia zaawansowane”.

Jak na Facebooku być niewidocznym? - zdjęcie

W nowym oknie możemy wybrać kilka opcji. Możemy włączyć chat, ale odrzucać powiadomienia od wybranych znajomych, wyłączyć chat, ale otrzymywać powiadomienia od zdefiniowanych osób, lub całkowicie wyłączyć chat – wtedy nikt nie będzie nam przeszkadzał. Oczywiście wiadomości nie przepadną i bez powiadomienia pojawią się w skrzynce odbiorczej do przeczytania w wolnej chwili.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: