INTERNETPrzydatne sztuczki w Google Chrome: Cz.1

Przydatne sztuczki w Google Chrome: Cz.1

Były sztuczki i ciekawe funkcje w przeglądarce Mozilla Firefox (Część 1 oraz Część 2), jak również w przeglądarce Internet Explorer, więc teraz przyszła pora na przeglądarkę Google Chrome. W dwóch częściach poznamy ciekawe sztuczki i tricki, które uprzyjemnią i ułatwią codzienną pracę.

Dziś postaramy się wyjaśnić, jak uzbroić przeglądarkę Google Chrome w… kalkulator. Oprócz tego poradzimy, jak zrobić skróty do ulubionych i często otwieranych stron internetowych na pulpicie oraz wyjaśnimy, jak być zawsze na bieżąco ze wszystkimi  aktualizacjami. Zacznijmy jednak od kalkulatora.

Jeśli często korzystamy z kalkulatora – systemowego bądź tradycyjnego pod postacią urządzenia lub programu w smartfonie – powinniśmy zainteresować się ciekawą funkcją w przeglądarce Google Chrome. Jak to zrobić? To banalnie proste – wystarczy działanie liczbowe wpisać w pasek adresu przeglądarki. Po naciśnięciu na Enter, przeglądarka przekieruje nas do kalkulatora Google wyświetlając jednocześnie wynik działania. Szybko, prosto i bezproblemowo.

 

Przydatne sztuczki w Google Chrome: Cz.1 - zdjęcieKolejnym udogodnieniem dla osób, które intensywnie korzystają z sieci i mają kilka ulubionych stron, jest możliwość stworzenia przydatnych i wygodnych skrótów na pulpicie. Czynność ta jest banalnie prosta. Wystarczy odwiedzić ulubioną stronę, następnie przejść do opcji przeglądarki, wybrać „Narzędzia”, a w kolejnym kroku wybrać opcję „Utwórz skróty do aplikacji”. Po chwili pojawi się nowe okno, w którym wybierzemy lokalizację dla stworzonych skrótów.

 

Przydatne sztuczki w Google Chrome: Cz.1 - zdjęcie 2Kolejna porada skierowana jest do osób, które chcą być cały czas na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami. Dla niecierpliwych, którzy nie chcą czekać na ostateczne wersje, przygotowano specjalną testową wersję przeglądarki o nazwie Chrome Canary. Jak zaznacza sam gigant z Mountain View, to specjalna wersja dla programistów i miłośników nowinek technicznych, która przy codziennym użytkowaniu może wykazywać problemy, generować błędy, być niestabilna itp.

 

Przydatne sztuczki w Google Chrome: Cz.1 - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: