INTERNETJak wysyłać duże pliki pocztą e-mail?

Jak wysyłać duże pliki pocztą e-mail?

Jeszcze jakiś czas temu maksymalna wielkość załącznika do wiadomości elektronicznej na poziomie około 10-20 MB była w zupełności wystarczająca. Dziś jest nieco inaczej. Obecnie plik muzyczny dobrej jakości może „ważyć” kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt MB, jak więc przesłać film, całą płytę czy kolekcję zdjęć w wysokiej rozdzielczości?

 

Teoretycznie najlepszą alternatywą dla poczty elektronicznej, jeśli chodzi o przesyłanie dużych plików, jest wirtualny dysk w chmurze oraz możliwość udostępniania plików i folderów (więcej na ten temat w tekście pt. Jak wysyłać duże pliki za pomocą Dropboxa?), jednak nie każdy ma konto zarejestrowane na popularnej usłudze, lub zwyczajnie tego nie potrzebuje. Jak więc poradzić sobie z wysłaniem plików o dużej wadze?

 

Jak wysyłać duże pliki pocztą e-mail? - zdjęcie

 

Jeśli za wszelką cenę chcemy wysłać duży plik za pośrednictwem poczty elektronicznej, musimy wyposażyć się w program do dzielenia plików. Najlepszą i najpopularniejszą alternatywą jest znany wszystkim program WinRAR, który szybko i prosto podzieli duże archiwum na wiele mniejszych paczek. Następnie każdą z paczek wysyłamy w osobnej wiadomości e-mail. Dla przykładu, jeśli mamy plik o wielkości 50 MB, możemy go podzielić na pięć osobnych części po 10 MB każda.

 

Pamiętajmy jednak, że im większy plik, tym więcej części, a tym samym więcej wiadomości i dłuższy proces wysyłania wszystkiego. Istnieje również ryzyko, że o którejś z części zapomnimy, któraś się zgubi lub zostanie uszkodzona, a wtedy cały proces trzeba zaczynać od nowa. Reasumując, proces wysyłania dużego pliku pocztą e-mail może być o wiele dłuższy, niż założenie darmowego konta na Dropbox lub innym podobnym serwisie.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: