INTERNETJak zablokować wyskakujące okienka w Mozilla Firefox?

Jak zablokować wyskakujące okienka w Mozilla Firefox?

Najprostszym sposobem na poradzenie sobie z wyskakującymi reklamami i okienkami jest instalacja specjalnego rozszerzenia do przeglądarki, np. AdBlock Plus. Niestety nie zawsze taki dodatek jest w pełni szczelny i niezawodny. Jak sobie poradzić z wyjątkami i dalszym wyskakiwaniem okienek w przeglądarce Firefox?

Co prawda sama przeglądarka Firefox dość dobrze radzi sobie z wyskakującymi okienkami, zaś po instalacji dodatku AdBlock Plus problem ten praktycznie znika, jednak funkcjonalność tą możemy w każdym momencie rozwinąć, zmodyfikować, ustawić wg. własnych preferencji etc. W tym celu wystarczy uruchomić przeglądarkę Firefox, kliknąć belkę w lewym górnym rogu, przejść do „Opcji”, a następnie kliknąć w zakładkę „Treść”.

Jak zablokować wyskakujące okienka w Mozilla Firefox? - zdjęcie

W górnej części wyświetlonego okna znajdziemy opcje odpowiedzialne za blokowanie wyskakujących okienek. W każdej chwili możemy wybrać strony, które zostaną dodane do wyjątków i będą miały możliwość wyświetlania wszystkich wyskakujących okienek z reklamami włącznie. Warto pamiętać, że dodanie stron do wyjątków w niektórych przypadkach może być wymagane do poprawnego wyświetlania. Przy włączeniu pełnej blokady wyskakujących okienek możemy mieć problemy z zalogowaniem się na niektóre strony, które formularz logowania wyświetlają właśnie w takim okienku.

Możemy również pokusić się o zmianę ustawień konfiguracyjnych przeglądarki Mozilla Firefox. W tym celu po uruchomieniu przeglądarki, w pasku adresu wpisujemy about:config i naciskamy klawisz Enter. Jeśli po raz pierwszy przechodzimy do ustawień zaawansowanych, musimy potwierdzić informację mówiącą o ostrożności.

Jak zablokować wyskakujące okienka w Mozilla Firefox? - zdjęcie 2

Po potwierdzeniu wyświetlonej informacji, w pole wyszukiwania wpisujemy dom.popup_allowed_events i naciskamy Enter. Na liście pojawi się jedna pozycja, zaś w zakładce „Wartość” znajdziemy wszystkie dozwolone akcje dotyczące wyskakujących okienek. W każdej chwili możemy zmienić ustawienia. Aby to zrobić, kliknąć dwukrotnie w linijkę, a następnie w nowym oknie skasować lub dodać dodatkowe opcje. Po zmianach klikamy na OK i restartujemy przeglądarkę.

Jak zablokować wyskakujące okienka w Mozilla Firefox? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak zablokować wyskakujące okienka w Mozilla Firefox?

  • ~ Damis Niby co mam dodać lub zmienić w tym łańcuchu?

PARTNERZY SERWISU: