INTERNETJak blokować okienka reklamowe?

Jak blokować okienka reklamowe?

Reklamy są wszędzie i ciężko to negować. Jeśli odwiedzamy serwisy informacyjne czy też ulubione strony tematyczne, praktycznie na każdym kroku spotykamy się z wyskakującymi okienkami, animacjami, filmami itp. Niestety takie „atrakcje” mocno utrudniają korzystanie z internetu i rozpraszają, gdy chcemy się skupić na ciekawym artykule. Na szczęście możemy szybko i prosto poradzić sobie ze wszystkimi reklamami.

Receptą na problemy z irytującymi reklamami jest dodatek o nazwie Adblock Plus dostępny zarówno dla przeglądarki Mozilla Firefox, jak i Google Chrome. Na dobrą sprawę wystarczy odwiedzić stronę domową dodatku lub znaleźć odpowiednie rozszerzenie w Mozilla Add-ons lub Chrome Web Store (oczywiście jest to w pełni darmowy dodatek), a następnie zainstalować je w preferowanej przeglądarce.

Jak blokować okienka reklamowe? - zdjęcie

Jak blokować okienka reklamowe? - zdjęcie 2

Praktycznie już od chwili instalacji problem z reklamami powinien zniknąć. Należy jednak pamiętać, że niektóre strony utrudniają przeglądanie za pomocą przeglądarki uzbrojonej w Adblock Plus. Jeśli więc chcemy swobodnie przeglądać stronę ze wszystkimi reklamami i dodatkami, możemy wyłączyć Adblocka Plus całkowicie, lub dodać ulubioną stronę do wyjątków. W tym celu klikamy na ikonę dodatku na pasku narzędzi przeglądarki, a następnie z menu kontekstowego wybieramy odpowiednią opcję.

Jak blokować okienka reklamowe? - zdjęcie 3

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: